Yankees, Carlos Rodon’u İmzalayacak


Yankees en iyi serbest oyuncu başlangıcını imzalıyor Carlos RodonNew York Post’tan Jon Heyman’ı bildiriyor (twitter bağlantılar). Heyman’a göre bu, altı yıllık, 162 milyon dolarlık bir garanti ve tam bir ticaret yasağı.

New York, MVP’yi savunmak için rekor kıran anlaşmalarıyla eşleştirerek, mevcut kalan en iyi başlangıç ​​atıcısını elde ediyor Aaron Yargıç büyük bir off-sezonun parçası olarak. Garanti şunu bağlar: Brandon Nimmo sezonun altıncı en büyük anlaşması için. Rodón, beş yıllık 185 milyon dolarlık anlaşmanın çok az gerisinde, serbest oyuncu atıcıları arasındaki en büyük ikinci anlaşmayı bitirecek Yakup de Grom Rangers ile imzalandı.

Bu, Rodón için iki sezonluk inanılmaz bir koşunun doruk noktası. Solak, sekiz yıl önce profesyonel saflara girdi ve 2014’te White Sox tarafından üçüncü genel seçimle seçildi. hızla büyük liglere ulaşacak olan rotasyon başlatıcısı. Rodón, 2015 kampanyasının ortasında gerçekten de kendisini Chicago’nun güney tarafında buldu ve bir sonraki sezonun sonuna kadar 304 1/3 vuruşta 3.90 ERA yayınladı.

Ne yazık ki, Miami yerlisinin kariyeri daha sonra sakatlıklar nedeniyle ertelendi. Rodón, 2017 kampanyasının bir bölümünü biseps bursitinden kaybetti, ardından Eylül ayında artroskopik omuz ameliyatı geçirdi. Ertesi yıl Haziran ayına kadar çıkış yapmadı ve 20 çıkış yaptı. Sonraki sezonun başlarında kendisine dirsek sorunu teşhisi kondu. 19 Mayıs’ta tekrar bıçak altına yattı, bu sefer ameliyat oldu. tommy john prosedür. O yılın geri kalanını kaçırdı ve 2020 kampanyasının sonunda dört kez geri döndü.

Artan yaralanma sorunları, White Sox’un kendisine 2021’e giden bir sözleşme teklif etmeyi reddetmesine neden oldu. Chicago, sezonun sonuna doğru geri dönerek onu 3 milyon dolarlık bir serbest oyuncu anlaşmasıyla geri getirdi. Bu hareket oldukça fazla eleştiri aldı, ancak GM Rick Hahn’ın görev süresinin en iyi hamlelerinden biri haline geldi.

Rodón, 2021’de harikaydı ve 89 2/3 isteka üzerinden 2,31 ERA ile ilk All-Star onayını kazandı. giderken bir baktı Cy Young Ağustos ayında biraz omuz yorgunluğuyla uğraştığında ödül aldı. Rodón yalnızca birkaç haftayı kaçırdı ve dönüşünde iyi atmaya devam etti, ancak hızı sezon sonuna doğru düştü. Güney pençesi, yılı 2,37 ERA ve 132 2/3 vuruşta% 34,6 gibi büyük bir vuruş yüzdesi ile tamamladı. Cy Young oylamasında beşinci oldu.

Bununla birlikte, yıl sonu omuz sorunu ve hız düşüşü Chicago ön bürosunu korkutmuş gibiydi. Rodón’a uygun bir teklif sunmama kararı aldılar ve bu da ona taslak tazminat eklenmeden açık piyasaya girmesine izin verdi. Lokavt sonrasına, Giants onu iki yıllık 44 milyon dolarlık bir garantiyle ekleyene kadar açık piyasada kaldı. Anlaşma, Rodón’un 2022’de 110 vuruşa ulaşmasına bağlı olarak, birinci yıldan sonra bir devre dışı bırakma maddesi içeriyordu. 2021 yılı tamamen sağlıklı bir sezon üzerinden şekilleniyor.

Rodón tam olarak bunu yaptı ve kariyerinin belki de en iyi sezonunu ikiye katladı. Tüm yıl sağlıklı kaldı, 31 başlangıç ​​​​yaptı ve kariyer rekoru kıran 178 vuruş yaptı. Rodón, 2,88 sterlinlik bir ERA ile çalıştı. Arka arkaya ikinci kez All-Star onayını kazandı ve yarasa kaçırmada oyunun en iyileri arasında yer aldı. Rodón, %7,3’lük sağlam bir yürüme oranına karşı rakiplerinin %33,4’ünü yelpazeledi. 100’den fazla vuruşa sahip atıcılar arasında yalnızca Braves çaylak Spencer Yolcusu bu üstü çizili yüzdeyi aştı. uzun yol, Shohei Ohtani, Max Scherzer ve Gerrit Cole vuruş ve yürüme oranları arasında daha büyük bir boşluk olan tek atıcılardı.

En önemlisi, Rodón’un cephaneliği 2021 düşüşünden sonra hiçbir kötü etki göstermedi. Hızlı topunun ortalaması 95,5 MPH’dir ve bu da onu oyunun daha zor atan solak atıcılarından biri yapar. Hem hızlı topunda hem de kaydırıcısında üst düzey dönüş ve koku alma oranları oluşturdu ve rakip vurucular, toplam sahalarının %14,1’lik devasa bir kısmını savurdu. Rodón, plakanın her iki tarafından vurucuları bastırdı; takım avantajına sahip vurucular sadece .207/.264/.319 puanını bir araya getirirken, solları .179/.257/.260 çizgisinde tuttu.

Elit performansın ikinci sezonu, bu herhangi bir sağlık korkusu olmadan, 30 yaşındaki oyuncuyu sporun en iyi atıcılarından biri haline getirdi. Kariyeri, draft edildiğinde beklenenden daha dolambaçlı bir yola girdi, ancak Rodón, rotasyonun zirvesinde bir başlangıç ​​​​yaptı. Gerekli vuruş eşiğini aştıktan sonra San Francisco ile olan anlaşmasından çekilmek gibi kolay bir karar verdi ve uygun bir teklifi çabucak geri çevirdi.

Şimdi potansiyel olarak elit bir Yankee rotasyonu gibi görünüyor. New York izledi Jameson Taillon ayrılır, ancak Rodón ilavesiyle yükseltilir. Breakout hurler tarafından desteklenecekler Nestor Cortes, Luis Severino ve Frankie Montas. Son iki atıcının son sezonlarda bazı sakatlık endişeleri vardı, ancak sağlıklılarsa dördüncü ve beşinci başlangıçlar olarak fazla kalifiyeler. Domingo German, Clarke Schmidt ve beklenti Randy Vasquez ilk beşten herhangi biri sakatlanırsa devreye girebilecek derinlik seçenekleri olarak hazır.

Rodón, deGrom ve Justin Verlander. Bu üçlünün en küçüğü olarak, her zaman en uzun anlaşmayı sağlama olasılığı yüksek görünüyordu. Altı yıllık süre, bu kış herhangi bir atıcı için en uzun süre olacak, ancak deGrom’un beş yıllık sözleşmesi ve orta kademe yeni başlayanlar için beklenenden daha güçlü pazar, Rodón’un kampının 200 doları aşacak yedi yıllık bir anlaşma aradığına dair söylentilere yol açtı. MM. Bu yüce umuttan oldukça utanıyor, ancak altı yıllık, 162 milyon dolarlık taahhüt, bir sürahi için hala oldukça güçlü.

Bu, Cole’dan beri bir serbest oyuncu atıcısı için ilk altı yıllık taahhüdü ve Stephen Strazburg 2019-20 sezonunun dışında sırasıyla dokuz ve yedi yıla çıkarıldı. Patrick Corbin (140 milyon dolar) ve Yu Derviş (120 milyon $), 2016 kampanyasının başlangıcından bu yana altı yıla ulaşan diğer açık piyasa avcıları. Sezon dışı başlangıcında MLBTR, Rodón’u beş yıllık, 140 milyon dolarlık bir anlaşma için tahmin etti.

Anlaşma onları lüks vergisi bölgesine daha da ittiği için New York’un maliyeti, borçlu olacakları maaşın ötesine geçiyor. Yankees zaten rekabetçi denge vergisini ödemeye hazırdı ve Rodón’u eklemek onları en üst ceza kademesine doğru itiyor. Sözleşme, yıllık ortalama 27 milyon dolarlık bir değerle geliyor ve New York’un CBT rakamını 293 milyon dolarlık bir yuvarlama hatasına getiriyor. Dördüncü CBT katmanı için sınır budur.

Gelmek için daha fazla.

Haberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―