Üye olun

Türkiye'den ve dünyadan çeşitli haberlere ayrıcalıklı olarak erişmek için TrHaberci'ye abone olun.

― Advertisement ―

Ana SayfaOtomobilÜzerine F-4 parçası düşen araçların zararını kim karşılayacak?

Üzerine F-4 parçası düşen araçların zararını kim karşılayacak?


Ankara’da Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait F-4 savaş uçağının bir parçasının Ankara semalarında uçuşu sırasında TPAO’ya ait açık otoparka düştü. Kazanın ardından merak edilenlerden biri de zararı kimin karşılayacağı oldu. Aracın kaskosu varsa zarar, kasko tarafından karşılanacak ancak kaskonun olmadığı durumda ise ilgili kamu kuruluşu tarafından ödenecek.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na ait F-4 savaş uçağının yardımcı yakıt tankı, Ankara semalarındaki uçuş sırasında bilinmeyen bir nedenle koparak, TPAO’nun açık otoparkına düştü.
VİDEOYA GİT: Ankara’da savaş uçağının yakıt tankı düştü
Çevredekilerin ihbarı ile bölgeye çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Askeri yetkililer de bölgeye gitti.
Can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, park halindeki 2 otomobil ile 1 hafif ticari araçta hasar oluştuğu öğrenildi.
3 araçta hasar oluşurken “Üzerine uçak parçası düşen araçların zararını kim karşılayacak?” sorusu gündem oldu.
TRT Haber’de yer alan habere göre; Türkiye Sigorta Birliği, kazadan zarar alan araçların kaskosu varsa söz konusu zarar kasko tarafından karşılanacağını bildirdi. Eğer kasko yoksa zarar, ilgili kamu kuruluşu tarafından karşılanacak.
Farklı bir sigorta acentesi ise kazadaki taraflar net şekilde belli olduğu için kasko şirketlerinin zararı karşılayacağını ifade etti.
Ancak zarar gören araç sahipleri süreçte sorun yaşamamak adına ilgili tüm tutanak ve resmi belgeleri muhafaza edilmesi gerektiğinin altı çizildi.Haberin Devamını NTV’de okuyabilirsiniz