UC vekilleri, UCLA Bruins’in Büyük On’a geçmesine izin vermek için oy kullandı


Aylar süren pazarlıktan sonra üzerinde UCLA‘nin bitiş noktası hareketi Big Ten Konferansına katılmakCalifornia Üniversitesi vekilleri kenara çekiliyor ve ayrılışın planlandığı gibi ilerlemesine izin veriyor.

Vekiller, Çarşamba günü UCLA’da yapılan bir toplantıda, UC kardeş okulu California-Berkeley’e ağır bir vergi ödemeleri ve seyahati hafifletmek, beslenmeyi ve zihinsel durumu iyileştirmek için önlemler almaları koşuluyla, Bruins’in Pacific-12 Konferansı’ndan ayrılıp Big Ten’e katılmasına izin vermek için oy kullandı. öğrenci-sporcular için sağlık hizmetleri.

Crosstown rakibine katılarak USC 16 takımın yer alacağı genişletilmiş Big Ten’in bir parçası olarak Bruins, ülkenin ilk kıyıdan kıyıya konferansının oluşturulmasına yardımcı olacak ve aşırı güçlü Güneydoğu Konferansı’na değerli bir engel olacak.

Ağustos 2024 için planlanan hareketin finansal geleceği güvence altına almak bir UCLA atletizm departmanının dokuz haneli borç içinde yüzerken aynı zamanda olimpik spor takımlarını kesmek. Okulun, Big Ten üyeliğinin ilk yılında, Pac-12’de kalarak elde edeceğini kabaca ikiye katlayarak, medya hakları gelirinden 65 ila 75 milyon dolar arasında cebe indirilmesi bekleniyor.

UCLA’nın, azalan Pac-12’nin bir parçası olarak Cal’ı geride bırakırken daha yeşil otlaklara doğru koşması, hareketin siyasi ve akademik çevrelerde büyük bir kargaşaya neden olmasının sebepleri arasındaydı. 30 Haziran’da kararın açıklanmasından birkaç hafta sonra, Vali Gavin Newsom UCLA’nın planlarını UC Başkanı Michael V. Drake dışındaki vekillere tam olarak açıklamadan böylesine muazzam bir hamle yapmasına öfkesini dile getirdi.

Vekiller harekete izin vermek için 11-5 oy kullandı. 11 maddelik bir listede özetlenen koşullar arasında seyahat, akademik destek, beslenme iyileştirmeleri ve akıl sağlığı hizmetleri için 12,2 milyon dolara kadar yer alıyor. Atletlerin üzerindeki seyahat yükünü Pac-12’deki deneyimleriyle karşılaştırılabilir seviyelere indirmek amacıyla, charter uçuşları ve seyahat için diğer yatırımların eklenmesi 4,66 milyon dolar ile 5,83 milyon dolar arasında bir maliyete sahip olacak. Anlaşma ayrıca, tüm UCLA sporcuları için kampüste kahvaltı ve öğle yemeği, profesyonel diyetisyen hizmetleri ve seyahat ederken besleyici yemekler gerektiren yemek için 4,3 milyon dolar öngörüyor.

Kurul ayrıca, vekillerin “Berkeley Vergisi” olarak adlandırdığı ve kurulun onayına bağlı olarak 2 milyon ila 10 milyon dolar arasında değişen vergiyi belirleyen bir değişikliği de onayladı. UCLA üzerindeki vergi, Cal için bir sübvansiyon görevi görecek ve Bears’ın, Bruins’in ayrılışından kaynaklanan beklenen gelir düşüşünü telafi etmesine yardımcı olacaktı. Cal, Pac-12’deki diğer tek UC üniversitesidir.

The Times’a kamuya açık konuşma yetkisi olmayan bir kaynak, “Berkeley Vergisi”nin yıllık bir ödeme olması beklendiğini söyledi.

Mütevelli Heyeti Başkanı Richard Leib, “Pek çok insan, bir şekilde Berkeley’i bütün değil, bizim yapmamızın önemli olduğunu düşündü, ancak en azından bu durumda onlara yardım ediyoruz,” dedi. “Sonuçta biz bir sistemiz, bireysel bir kampüs değiliz. Yani bu alışılmadık bir durum oldu; Bir kampüsün verdiği bir kararın, sistemimizdeki başka bir kampüste bu tür bir etkiye sahip olduğu bir durum hiç yaşamamıştık.”

Vekiller, önerilen hareketi ve bunu yapmayı seçerlerse infazını engelleme yeteneklerini değerlendirmek için aylar harcadılar. Ağustos ayında UCLA’da yapılan bir toplantıda, UC sistem avukatı Charlie Robinson, vekillere, UCLA Şansölyesi Gene Block’un okulunu içeren bir sözleşmeyi yürütmek için yetki verdiği yetkisi dahilinde hareket etmesine rağmen, Bruins’in ayrılmasını engelleme yetkisini ellerinde tuttuklarını söyledi.

Pac-12 Komiseri de dahil olmak üzere, hareketin diğer eleştirmenleri tartıldı George Kliavkov, UCLA basketbol efsanesi Bill Walton ve eski bir Bruins defans oyuncusu ve National College Players Assn. Endişeleri arasında sporculara yönelik artan seyahat talepleri, geleneksel rekabetlerin terk edilmesi ve UCLA atletik direktörü Martin Jarmond ve kampüste bir avuç yüksek maaşlı koç dışında yararlanıcıların olmaması vardı.

Huma yaptığı açıklamada, “UC Vekilleri, birkaç kişinin maaşlarını artırmak ve birkaç tesisi daha altın kaplamak için UCLA sporcularının eğitimini feda etmede artık suç ortağıdır” dedi. “UC Berkeley’in UCLA atletlerinin mali ve akademik sömürüsüne katılmasına izin vermek durumu daha iyi yapmaz. UCLA liderleri ve UC Regents yollarını kaybettiler. UCLA sporcuları üniversite malı değildir. Kolej sporlarının hem eğitimsel hem de ticari yönlerinde onlara adil davranılmalıdır. Bu hareket ikisini de yapmaz.

Block ve Jarmond, Big Ten’e atlamayı duyurduklarından bu yana, üyeliğin diğer faydaların yanı sıra markasını geliştirerek ve işe alma tabanını artırarak atletizm departmanını destekleyeceğine olan inançlarını desteklemeye kararlı kaldılar.

Big Ten, birden fazla konferans okulundan Olimpik sporları içeren tarafsız saha şenlikleri düzenleyerek UCLA’nın artan seyahat maliyetlerinin bir kısmını dengelemeye yardımcı olma sözü verdi ve Bruins, uçuşları USC ekipleriyle paylaşarak uçak bileti masraflarını azaltabilir.

Block, Big Ten üyeliğinin Bruins’e fayda sağlamasının ek nedenleri olarak UCLA sporcuları için artan ulusal maruziyeti ve daha güçlü rekabeti gösterdi. Big Ten, 2014 sezonunun ardından ilk çıkışından bu yana Kolej Futbolu Playoff’una sekiz takım yerleştirirken, Pac-12’den sadece iki takım yerleştirdi – 2016 sezonundan bu yana hiçbiri yok. Ek olarak, Big Ten, Pac-12’den sadece üç takıma kıyasla bu yılki NCAA erkekler basketbol turnuvasına dokuz takım koydu.

Jarmond, oylamadan sonra çok mutluydu ve “Planlamamız gereken bazı şeyler var, 2024’e biraz var ama bu konuda heyecanlıyız. Bu özellikle UCLA ve öğrenci sporcularımız için harika. Bu bize gerçekten yardımcı olacak.”

Jarmond yaptığı açıklamada, “Mütevelli Heyeti’nin bu karara düşünceli katılımı için minnettarız. 25 takımımız ve 700’den fazla öğrenci sporcumuz için her zaman en iyi olanın rehberliğinde hareket ettik ve Big Ten, daha büyük bir ulusal medya platformunda heyecan verici yeni rekabet fırsatları sunuyor.”

Ezeli rakipler arasında ender rastlanan bir birlik sergisinde, UCLA sporcuları USC ile aynı konferansta kalmaya Cal yerine öncelik verdiler. UCLA ve UC Başkanlık Ofisi tarafından 111 Bruins sporcusu arasında yürütülen bir ankete göre, %93’ü UCLA’yı USC ile aynı konferansta tutmanın önemli veya çok önemli olduğunu söylerken, UCLA ve Cal’ı bir arada tutmanın uygun olduğunu söyleyen yalnızca %24’tür. aynı önem düzeyi.

Vekiller UCLA’nın Büyük On’a katılmasının önünü açarken, Bruins’in önümüzdeki yıllarda aralarından seçim yapabileceği pek çok yeni rakibi olacak.Haberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―