Üye olun

Türkiye'den ve dünyadan çeşitli haberlere ayrıcalıklı olarak erişmek için TrHaberci'ye abone olun.

― Advertisement ―

Ana SayfaHaberlerSporTürkiye-Bulgaristan voleybol maçı ne zaman saat kaçta ve hangi kanalda? Filenin Sultanları'nın...

Türkiye-Bulgaristan voleybol maçı ne zaman saat kaçta ve hangi kanalda? Filenin Sultanları’nın maçına geri sayım


Filenin Sultanları, olimpiyat elemelerine galibiyetle başladı. Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları elemeleri B Grubu’ndaki ilk maçında Porto Riko’yu 3-0 mağlup etti. Şimdi ise tüm gözler ikinci maçta yani Türkiye-Bulgaristan voleybol maçında olacak. Komşu ülke Bulgaristan’ın milli takımıyla yapılacak maçın ayrıntıları merak konusu oldu. Peki, Türkiye-Bulgaristan voleybol maçı ne zaman saat kaçta ve hangi kanalda?

Filenin Sultanları, grup maçlarında dünya sıralamasında 7. basamakta bulunan ev sahibi Japonya ve dünya 5’incisi Brezilya’nın yanı sıra Belçika, Bulgaristan, Porto Riko, Arjantin ve Peru ile mücadele edecek. Ay yıldızlılar gruptaki ikinci maçında Bulgaristan ile karşılaşacak. İşte, Türkiye-Bulgaristan voleybol maçına dair tüm bilgiler…
Türkiye-Bulgaristan voleybol maçı 17 Eylül’de yapılacak.Japonya’nın başkenti Tokyo’daki Yoyogi Spor Salonu’nda oynanacak maç, (TSİ) 07.00’de başlayacak.TSİ 07.00’deki mücadele TRT Spor ekranlarında olacak.
Karşılaşmaya “tutuk” başlayan Filenin Sultanları, ilk sette 14-13 öne geçti. Seti 25-19 kazanan milli takım, maçın sonuna kadar rakibinden üstün oyun sergiledi ve ikinci seti 25-16, final setini de 25-14 alarak sahadan 3-0 galibiyetle ayrıldı.Millilerden Ebar Karakurt 16, Vargas da 15 sayı galibiyete katkıda bulundu.
Olimpiyat elemelerinde 24 takım, Çin, Japonya ve Polonya’da olimpiyat vizesi için karşılaşıyor.Gruplar şu şekilde:A Grubu (Çin): Çin, Kanada, Çekya, Dominik Cumhuriyeti, Meksika, Hollanda, Sırbistan, UkraynaB Grubu (Japonya): Japonya, Türkiye, Brezilya, Belçika, Bulgaristan, Porto Riko, Arjantin, PeruC Grubu (Polonya): Polonya, Kolombiya, Almanya, İtalya, Güney Kore, Slovenya, Tayland, ABD.Haberin Devamını NTV’de okuyabilirsiniz