Üye olun

Türkiye'den ve dünyadan çeşitli haberlere ayrıcalıklı olarak erişmek için TrHaberci'ye abone olun.

― Advertisement ―

Beykoz’da İETT otobüsü evin bahçesine düştü

İstanbul Beykoz'da park halindeyken freni boşalan İETT otobüsü, kaldırımdaki ağaçları ve demir korkulukları devirerek bir evin bahçesine düştü.Haberin Devamını NTV'de okuyabilirsiniz
Ana SayfaYaşamSanat ve KültürThor ve Star Wars yıldızı Ray Stevenson hayatını kaybetti

Thor ve Star Wars yıldızı Ray Stevenson hayatını kaybetti


Rome, Vikings ve Dexter gibi diziler ile tanınan, yeni çekilen Star Wars dizisiyle seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan ve Thor filmiyle hafızalara kazınan Ray Stevenson, 58 yaşında hayata veda etti.

“Rome”, “Vikings” ve “Dexter” gibi dizilerde rol alan, “Thor” filmiyle tanınan Kuzey İrlandalı aktör Ray Stevenson, 58 yaşında hayatını kaybetti.
“Cassino in Ischia” filminin çekimi için bulunduğu İtalya’da fenalaşan ve kaldırıldığı hastanede yaşama veda eden oyuncunun ölümü büyük üzüntü yarattı.
Stevenson’ın ölüm nedeni hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. 
Stevenson, ölümünden dört gün sonra 59 yaşına girecekti.
24 Mayıs 1964’te Kuzey İrlanda’da doğan Stevenson, sekiz yaşında İngiltere’ye taşındı. John Malkovich’i Londra’da bir oyunda izledikten sonra oyuncu olmaya karar verdi. Bristol Old Vic Theatre School’da eğitim gördü. 
“Rome” dizisi ile ilk çıkışına yakalarken, 2004 yılı yapımı King Arthur’daki rolüyle hafızalara kazındı. Stevenson, 2008 yılında vizyona giren “Punisher: War Zone” filminde “Punisher” karakterini canlandırdı. Ayrıca Stevenson, 2008 yapımı “Outpost” (Sığınak) filminde DC rolünü, 2011 yılında ise “İrlandalıyı Öldür” filminde “Danny Greene” karakterini canlandırdı.
Stevenson, “Thor” filmi ve “Divergent” dizisindeki rollerinin yanı sıra “Band of Gold”, “Peak Practice” ve “Murphy’s Law” gibi birçok İngiltere yapımı televizyon dizisinde rol aldı.
Stevenson, “Star Wars: Ashoka” adıyla çekilen Star Wars dizisinde Baylan Skoll karakteriyle seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyordu.
Stevenson’ın oyuncu Ruth Gemmel ile evliliği sekiz yıl sürdü.Haberin Devamını NTV’de okuyabilirsiniz