Teksas erkek basketbol koçu Chris Beard serbest bırakıldı, saldırı davasında koruma kararı çıkarıldı


Teksas erkek basketbol baş antrenörü Chris Sakal Austin polisi, bir kadının Pazartesi sabahı erken saatlerde onu boğduğunu söylemesinin ardından koruma emri çıkarıldığını ve ağır saldırı suçlamalarıyla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Polise göre, 49 yaşındaki Beard, Vista Lane’in 1900 bloğundaki bir evde bir aile üyesine saldırmakla suçlanıyor. Bir aileye/hane üyesine yönelik üçüncü derece ağır saldırı suçlamasıyla karşı karşıya – nefes dolaşımını engelle. 10 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Polis, memurların Pazartesi günü saat 12:15 civarında, West Austin’in Tarrytown semtindeki bir evde artık devam etmeyen bir kargaşayla ilgili bir 911 çağrısına yanıt verdiğini söyledi. Arayan kişi, olaya karışan kişilerden birinin evden ayrıldığını ve polisin Beard’ın kendisine saldırdığını ve onu boğduğunu söyleyen bir kadını bulduğunu bildirdi.

Şerifin ofisine göre, Beard sabah 4:18’de Travis County Hapishanesine alındı. Pazartesi günü ilk kez mahkemeye çıktı ve 10.000 dolarlık bir tahvil gönderdikten sonra serbest bırakıldı.

Bir yargıç da davada koruma kararı verdi. Beard’ın dava sürerken saldırmakla suçlandığı kadının 200 metre yakınında olmasına izin verilmiyor ve 10 Şubat’ta sona erecek olan bir acil durum emri uyarınca, evinin 200 metre yakınında olmasına, sahip olmasına izin verilmiyor. ateşli silah kullanmak veya kadınla tehdit edici bir şekilde iletişim kurmak.

Austin Polis Departmanı tarafından sağlanan bu fotoğraf, 12 Aralık 2022 Pazartesi günü aile içi şiddet suçlamasıyla tutuklanan Teksas erkek basketbol koçu Chris Beard’ı gösteriyor.(AP/AP aracılığıyla Austin Polis Departmanı)

Hapisten çıktıktan sonra, Sakal, gazetecilerin sorularına yanıt vermedi. Avukatı Perry Minton, Pazartesi sabahı Austin televizyon kanalı KEYE-TV’ye Beard’ın “bu suçlamalardan yüzde 100 masum” olduğunu söyledi.

Minton hazırladığı bir açıklamada, “Asla tutuklanmamalıydı” dedi. “Şikayetçi, onun derhal serbest bırakılmasını ve tüm suçlamaların düşürülmesini istiyor. Gerçekten akıl almaz bir şey.”

Texas Üniversitesi sözcüsü Pazartesi günü Beard’ın takımdaki durumu hakkında herhangi bir bilgi sunmayan bir bildiri yayınladı.

“Üniversite, Chris Beard ile ilgili durumun farkında. Bilgi toplamaya ve yasal süreci izlemeye devam ediyoruz.”

Texas Tech’te beş sezon geçirdikten sonra, Beard, Texas Longhorns’un baş antrenörü olduİki sezonda 29-13’lük bir rekoru var ve Gonzaga, Arkansas ve Creighton olmak üzere üç dereceli takımı yenerek Longhorns’u 7-1’e taşıdı. Teksas daha önce ülkede 2. sıradaydı yedinciye düşüyor sonrasında takım geçen hafta Illinois’e düştü ve sezonun ilk mağlubiyetini aldı..

Texas, Pazartesi günü saat 19:00’da Austin’deki Moody Center’da Rice oynayacak ve ardından Pazar günü American Airlines Center’da Stanford ile karşılaşmak için Dallas’a gidecek.

Chris Beard kimdir?

Beard, koçluk yolculuğuna 1991’de Longhorns’ta yüksek lisans asistanı olarak başladı. Onu mezun olduğu okula geri götüren yol uzun ve dolambaçlıydı.kısaca söylemek gerekirse.

1995’te Texas’tan ayrıldıktan sonra Beard, Abilene Christian ve North Texas’ta asistan olarak zaman geçirdi. İki farklı kolej programında baş antrenördü. Yarı profesyonel bir takım olan South Carolina Warriors’a koçluk yapmak için bir yıl bile harcadı. Beard, Arkansas-Little Rock’ta Bölüm I baş koçluk kariyerine başlamadan önce, Abilene’deki McMurry Üniversitesi’nde ve San Angelo’daki Angelo Eyaletinde baş antrenör olarak Stints geldi.

Texas baş antrenörü Chris Beard, bir NCAA kolejinin ilk yarısında oyuncularıyla konuşuyor...
Texas baş antrenörü Chris Beard, 1 Aralık 2022 Perşembe, Austin, Teksas’ta Creighton’a karşı oynanan bir NCAA kolej basketbol maçının ilk yarısında oyuncularıyla konuşuyor. (AP Fotoğrafı/Eric Gay)(Eric Gay / İLGİLİ BASIN)

2016’da Texas Tech’e ulaştığında, bir savunma dehası olarak itibar kazanmıştıher durakta onun felsefesini somutlaştıran ekiplerle.

Gonzaga baş antrenörü Mark Few, 2019’da Red Raiders hakkında, “Orada bir şeylere ulaşmak, dürtmek ve kazmak konusunda gerçekten çok iyiler,” dedi. Bu savunma gerçek.”

Beard’ın koçluk yükselişi gibi. Kendisini ve takımlarını güçsüz olarak tanımladı, ancak Beard, Tech’i 2019’da ulusal şampiyonluk maçına çıkardıktan sonra bu unvan biraz geçerliliğini yitirdi.

Uzatmada Virginia’ya 85-77 kaybetmesine rağmenBeard, ülkenin hakkında en çok konuşulan koçlarından biri olduğunu onaylamıştı. Texas ve eski teknik direktör Shaka Smart 2021’de yollarını ayırdığında, Beard açık hedefti.

Texas Tech’te hayrandı, ama bu durum değişti. Beard, Big 12 konferans rakibi Texas ile yedi yıllık, 35 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı.

Texas Tech atletizm direktörü Kirby Hocutt geçen yıl “Chris bu topluluk için, bu program için çok şey yaptı” dedi. “Başka bir üniversiteye gitmiş olsaydı kutlanırdı.

“Ama yapamayacağınız bazı şeyler var ve bunlardan biri de Texas Tech’ten Texas’a gidememeniz.”

Düşmanca bir kalabalık ve bolca yuhalama bekleniyor Longhorns ile Lubbock’a ilk yolculuğunu yaptığında Beard Geçen sezon. Red Raiders ve yeni baş antrenör Mark Adams o maçı kazandı ve sonunda Sweet 16’ya ulaştı – bir adım öteye. ikinci turda Purdue’ye yenilen Longhorns ve Beard.

Ama Longhorns’un ilkiydi. 2014’ten beri Rick Barnes yönetiminde NCAA Turnuvası galibiyetive Beard ilk sezonunu 22-12’de tamamladı.. Longhorns, ilk altı işe alma sınıfını ve birden fazla transferi garantiledikten sonra, bu sezon için beklentiler yüksekti.

Şimdiye kadar, Teksas buna kadar yaşadı.

Dallas Morning News’ten daha fazla Texas kapsamını burada bulabilirsiniz.

Haberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―