Steve Cohen harcama çılgınlığını sürdürürken Mets, Japon ası Kodai Senga ile beş yıllık, 75 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı


bu New York Mets’i eski Japonya’nın Nippon Profesyonel Beyzbol liginin serbest oyuncusu sağ elini kullanan Kodai Senga ile bir anlaşmaya vardı, SNY’ye göre. CBS Sports HQ’dan Jim Bowden, bunun 75 milyon dolar değerinde beş yıllık bir sözleşme olduğunu doğruladı. Sözleşme fiziksel olarak bekliyor.

29 yaşındaki Senga, 11 sezon boyunca Fukuoka Softbank Hawks için sahaya çıktı ve 1.340’tan fazla vuruşta 2.42 ERA ve 2.92 vuruş-yürüme oranı biriktirdi. Birkaç hafta önce New York’ta Mets’i ziyaret etti. Senga, CBS Sports tarafından mevcut en iyi 23. serbest oyuncu olarak sıralanan off-season’a girdi. İşte o zaman yazdıklarımız:

Senga, bu sezon 148 vuruşta 1.89 ERA ve 3.18 vuruş-yürüme oranı yayınlayan başarılı bir sağ elini kullanan oyuncu. Senga’nın en iyi sahaları, 90’ların ortasındaki canlı hızlı topu ve yıkıcı “hayalet” çatal topudur, ana liglerde veya başka herhangi bir yerde gerçek bir saha. Çatalı gömmeden önce ısıyı yükselterek bu kombinasyonla merdiven çıkma yeteneğine sahip. Ayrıca iyi bir viraj topu atıyor.

CBS Sports daha sonra Kasım ayında Senga’ya daha yakından baktı.Major League Baseball ile NPB arasındaki “gönderme” sistemi sözleşmesine tabi olmadığını açıklayarak. Bunun yerine, Senga gerçek bir serbest oyuncuydu, yani takımlarla kendi şartlarına göre pazarlık yapabiliyordu. Belli ki Senga kendi zevkine uygun bir model bulmuş.

kaybetmesine rağmen Yakup de GromMets bu sezon dışında son derece aktif, sahibi Steve Cohen, 300 milyon doların üzerine çıkan bir maaş bordrosunu onaylarken. Senga katıldı Edwin Diaz (beş yıl, 102 milyon dolar), Justin Verlander (iki yıl, 86.6 milyon dolar), Jose Quintana (iki yıl, 26 milyon dolar), Brandon Nimmo (sekiz yıl, 162 milyon dolar), ve david robertson (bir yıl, 10 milyon dolar) bu kış Mets imzaları olarak. Ayrıca solak yardımcısı Brooks Raley ile takas ettiler..

FanGraphs, New York’un 2023 rekabetçi denge vergi bordrosunun Senga ile 349,6 milyon dolar olduğunu tahmin ediyor. TCMB eşiği 233 milyon dolar ve en yüksek ceza katmanı olan “Cohen Vergisi” 293 milyon dolar. Tekrarlayan bir suçlu olarak Mets, 293 milyon doları aşan her dolar üzerinden yüzde 90 vergi alıyor. Senga’nın ortalama 15 milyon dolarlık yıllık maaşı, vergi nedeniyle 2023’te Cohen’e gerçek dolar olarak 28,5 milyon dolara mal olacak.

Mets, 2022’de 101-61 kazandı, aynısı Atlanta Cesurları, ancak Braves sezon serisini kazandı ve eşitliği bozdu ve NL East’i kazandı. New York, 1 Haziran’da 10 1/2 maçlık bir üstünlük elde etti – bu, beyzbol tarihindeki en büyük üçüncü bölüm liderliğiydi – ve üç maçta elendi. San Diego Padres Wild Card Serisinde.

Haberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―