Steph Curry’nin omuz yaralanmasından sonra, mücadele eden Warriors için sırada ne var?


INDIANAPOLIS — Yaklaşık 30 dakika sonra Savaşçılar deplasmanda 2-13’e düştü, steph köri Indianapolis dolabında, sol kolu yan tarafında hareketsiz bir şekilde sallanarak oturdu. Eğitim personeli, onun üst ve arka tarafının çevresine büyük bir buz torbası sardı. yaralı omuz. Warriors için zaten sallantıda olan bir durum, daha da büyük bir türbülans yamasına çarptı.

Curry, üçüncü çeyreğin sonlarına doğru 19 şutta 38 sayı üretti. Hızlandırıcılar, o kadar çok enerji harcadı ki, devre arasında nefes almak için soyunma odasına dönüşünü erteledi. 27 puanı vardı ama takımı 20 sayı gerideydi.

Curry, hızlı bir üçüncü çeyrek geri dönüşünün parçasıydı. Savaşçılar başladı Jonathan Kuminga içinde kevon looneyPacers’ın liderliğini altı dakikadan kısa bir sürede 20’den beşe indiren daha küçük, daha hızlı, daha yaygın bir saldırıya geçiş. Curry, çeyrekte 11 ve maç için 38’e sahipti ve bir sayıya ulaştı. Jalen Smith Bu Warriors sezonunu istemeden başka bir kabataslak yoldan gönderirken tüm topu kaparak sürün.

Curry sol omzunda ani bir acı hissetti. Onu yakaladı, oyundan uzaklaştı, tökezleyerek hakem masasına ve sonunda Warriors mola aldıktan sonra yedek kulübesine düştü. Takımın tıbbi hizmetler direktörü Drew Yoder ile kısa bir görüşmenin ardından ilgili rahatsızlığı doğruladı, Curry, tıbbi karar vericileri olan Rick Celebrini ile soyunma odasına yürüdü.

İşte o an.

O klipte, Curry’nin sol kolunu sabit tuttuğunu görebilirsiniz. Maçtan sonra, Curry buzlanmadan önce ve sonra soyunma odasında dolaşırken hala böyle asılıydı. Perşembe günü MR çekilecek ve ekiple birlikte Philadelphia’ya gitmeyi planlıyor. Testler, onlara olası bir zaman çizelgesi hakkında daha sağlam bir fikir verecek, ancak takımın etrafındakilerin oyun sonrası algısı, sakatlığın, muhtemelen yolculuğun geri kalanı boyunca uzayacak bir tür çoklu oyun yokluğunu zorlayacağı yönündeydi.

Steve Kerr, “Steph bir süre dışarıda kalırsa belki biraz daha zorlaşacaktır,” dedi. “Yani, eğer o çıkarsa, kesinlikle daha da zorlaşacak. Ama sadece sebat etmeliyiz. Siz sadece oynamaya ve savaşmaya devam edin.”

Umutsuz bir oyun sonrası soyunma odası değildi. Eklenen rahatsızlık ve tedavinin yanı sıra, Curry normal bir ruh halindeydi. Testlerin başlangıçta beklenenden daha önemli bir hasar ortaya çıkarmadığını varsayarsak, bu yalnızca bir hız tümseği olabilir. Ancak 14-15 Warriors, en iyi oyuncuları yere düşmeden önce zaten zorlu bir mücadeleyle karşı karşıya kaldı. Yakın dönem çok daha zorlaştı.

Sırada ne var?

Bu, Jordan Poole için önemli bir esneme olacak.

Curry Mart ayında ayak burkulmasıyla yere düştüğünde, Ürdün Poole tamamen farklı bir seviyeye yükseldi. liderliğini yaptı NBA Mart ve Nisan aylarında 3’ler yaptı ve toplamda yüzde 47,3 ve derinden yüzde 41,9’da ortalama 24,7 puan aldı.

O zirveye ulaşmak için ona ihtiyaçları yok ama Poole’un topla son zamanlarda olduğundan daha verimli ve koruyucu olmasına ihtiyaçları olacak. Poole, Pacers’a karşı 22’de 8 şut çekti ve dört top kaybı yaptı. Milwaukee’deki geziyi açmak için dört top kaybıyla 6’ya 17 gitti. Son 23 deneme 3’ünden sadece beşini yaptı.

Kerr, “Ürdün ile üzerinde çalışmaya çalıştığımız en büyük şey yavaşlamak,” dedi. “Sadece acelesi var. Çok fazla yeteneği var. Bence bazen gençken en fazla yeteneğe sahip olanlar, neleri yapıp neleri yapamayacaklarını öğrenmeye çalıştıkları için en çok hata yapanlardır. O kadar yetenekli, o kadar hızlı, o kadar kurnaz ki sık sık başını belaya sokuyor.”

Moses Moody’yi daha çok görüyor muyuz?

yokluğuna rağmen Andrew Wiggins ve Klay ThompsonWarriors gitmedi Musa Moody Pacers’a karşı ilk 18 dakika. Kerr’in iki yönlü oyuncusu vardı Ty Jerome ilk rotasyonda Moody’nin önünde.

Ancak Warriors, Jerome ile mücadele etti. Anthony Kuzu ve JaMychal Green birlikte mahkemede. Jerome’un ilk dokuz dakikasında eksi 17’ydiler. Bu, Kerr’i Moody’yi oraya atmaya itti. Sahadaki ilk birkaç dakikasında bir korner 3 vurdu ve turnike yaptı. İlk yarıda 20 sayı geride olan Kerr, üçüncü çeyrek rotasyonunu yeniden düzenledi ve Moody yedek kulübesinden çıkan ilk oyuncu oldu.

Moody maçı 5’te 6 şutla 13 sayı, üç asist ve marjlar içinde diğer birkaç yardımcı oyunla bitirdi. İkinci yarıya başlayan Moody ve Kuminga, oyunun rekabet gücünü korumada kilit rol oynadılar ve neredeyse geç bir galibiyeti elinden aldılar. yeşil ve Donte DiVincenzo da büyük roller oynadı.

Moody’nin daha fazla koşu yapıp yapmadığı sorulduğunda Kerr, “Onun oyunundan gerçekten memnunum,” dedi. “Fırsatlarını yakaladı ve bunlardan en iyi şekilde yararlandı. Her oyun farklıdır. Bu yılı zorlaştıran şey, farklı adamların, farklı kombinasyonların ve bir sürü yeni insanın olması. Bu yüzden doğru kombinasyonları bulmaya çalışıyoruz. Ancak Moses harika bir iş çıkardı ve bir sonraki maçta orada olacağını tahmin ediyorum.”

Thompson, Cuma günü Sixers’a karşı geri dönecek. Wiggins Perşembe günü yeniden değerlendirmeye alınacak ve dönüşü bekleniyor. Bu yüzden Moody’yi kanatta bir ton dakika bulmak zor olabilir, ancak sıralamada Jerome’dan daha yüksek bir yer kazanmadığını hayal etmek zor.

Peki Curry olmayan rotasyon nedir?

Wiggins yakında geri dönebilirse, bu bir Poole, Thompson, Wiggins, Draymond Yeşili, Looney başlangıç ​​​​dizilişi. Kuminga, rotasyon pastasının daha büyük bir parçasına doğru ilerlemeye devam ediyor ve Kerr Çarşamba günü, daha hızlı bir tarza ve farklı bir görünüme ihtiyaç duyulduğuna karar verirlerse, yeni başlayanlar için Kuminga’nın bir seçenek olduğunu gösterdi.

Kuminga’dan sonra, DiVincenzo yedek kulübesi dışındaki en güvenilir seçenek olarak ortaya çıkıyor. Çarşamba gecesi Thompson’ın yerinde başladı ve 15 sayı ve 8 ribaund ile Warriors’ı geride tutmak için bir çift önemli 3’lük yaptı. DiVincenzo’nun 38 dakikasında artı-19 ve yedek kulübesinde geçirdiği 10 dakikada eksi-24 oldular.

“Odak noktam hücum tarafı değil,” dedi. “Bana geliyor. Ama çembere baskı uyguladığımda iyi şeyler oluyor. Yokuş aşağı inebildiğimde, diğer insanlara şut atabiliyorum, savunma çabalıyor ve top tekrar beni bulabilir. Basketbolu doğru şekilde oynadığınızda – ve bence doğru yol bu, sürün, tekmeleyin ve sallayın, tüm bu hareketler – işte o zaman çocuklar iyi atışlar yapar.

Soyunma odasında da sessiz liderlerden biri haline geldi.

DiVincenzo, “Daha fazla enerjiye ihtiyacımız vardı,” dedi. “İşler istediğimiz gibi gitmediğinde, aramalar istediğimiz gibi gitmediğinde, Golden State Warriors için bir oyun standardı vardır. Bence en büyük mesaj, çılgın Warriors gibi oynamamız gerektiği. En büyük şey bu. O enerjiye sahip olmamız gerekiyor.”

Takvim nasıl görünüyor?

2-13 deplasmanda olan Warriors, sezonun bu en uzun yolculuğunu şu dört maçla tamamlıyor: Sixers’ta, Raptorlar, Knicks, Ağlar. Bu son ikisi önümüzdeki hafta, Salı ve Çarşamba günü arka arkaya olacak. Daha sonra Noel’de sekiz maçlık bir ev sahibi olmaya başlamadan önce uzun bir ara verirler. boz ayılar.

(Çarşamba gecesi ikinci yarıda Pacers’a karşı Steph Curry’nin omzunu tutarken çekilmiş fotoğrafı: Trevor Ruszkowski / USA Today)

Haberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―