Stanford, Troy Taylor’ı işe aldı: Sacramento State koçu takımı üç FCS playoff maçına çıkardı


Stanford işe aldı Sacramento Eyaleti Teknik direktör Troy Taylor da aynı pozisyona getirildi, üniversite Cumartesi günü açıkladı. Taylor, 66-63’lük çılgın bir mağlubiyetin ardından Hornets’ten ayrıldı. Enkarne Kelime FCS playofflarının çeyrek finallerinde, üç yıllık başarılı bir seri sona erdi. Pazartesi günü Taylor’ı tanıtmak için bir basın toplantısı yapılacak. Kasım ayı sonlarında üst üste 3-9’luk ikinci bir çabanın ardından istifa eden David Shaw’un yerini aldı ve onun gözetiminde takımın en az başarılı koşusu oldu.

Eski bir Cal oyuncusu ve asistanı olan Taylor, Cardinal programı hakkında derin bilgiye sahiptir ve koçluk kariyerinin neredeyse tamamını West Coast’ta geçirmiştir. Folsom Lisesi’ndeki 14 yıllık koşunun dışında Kaliforniya, Sacramento Eyaleti, Taylor’ın baş antrenör olarak ilk işine damgasını vurdu. Sonuçlar etkileyiciydi: Üç Big Sky şampiyonası ve play-off maçları ile 30-8’lik bir genel rekor.

Taylor yaptığı açıklamada, “Stanford Üniversitesi’nde yeni baş futbol koçu olduğum için heyecanlıyım” dedi. “Ülkedeki en iyi öğrenci sporculara liderlik etme fırsatı gerçekten bir rüyanın gerçekleşmesi ve Başkan Tessier-Lavigne, Provost Drell ve Bernard Muir’e teşekkür etmek istiyorum. Stanford Football’un şampiyon olmak için mükemmel bir konumda olduğuna inanıyorum. akademik mükemmellik için birinci sınıf itibarımızı korurken futbol sahası.”

Dallas Cowboys’un eski koçu Jason Garrett da Stanford işi için finalistti, ancak adını değerlendirmeden çıkardı bu hafta.

Taylor, kariyeri boyunca Pac-12 okullarında asistan olarak birden fazla görev yaptı ve en son 2017 ve 2018 sezonlarında Utah’ta hücum koordinatörü ve oyun kurucu koçu olarak görev yaptı. Utes ile 2018’de Pac-12 Şampiyonluk Maçına yaptığı bir gezinin ardından Taylor, Sacramento Eyaleti tarafından işe alındı ​​ve FCS seviyesindeki en iyi koçlardan biri olarak hızla yükseldi.

FCS’deki en iyilerden biri

Taylor, Sacramento Eyaletine varır varmaz, 2016’da Doğu Washington’da rekor kıran bir suç için ortak hücum koordinatörü olarak görev yaptıktan sonra FCS’ye dönüşünün sinyalini veren ani bir sıçrama yaptı. 2019’da Big Sky unvanı, 23 yıllık konferans üyeliğinde başarılamayan bir başarı. Bu koçluk işi ona yalnızca Big Sky Yılın Koçu ödülünü kazandırmakla kalmadı, aynı zamanda Taylor’a FCS seviyesinde yılın ulusal koçuna verilen Eddie Robinson Ödülü’nü de kazandırdı.

Sacramento State, COVID-19 salgını nedeniyle 2020’de bir sezon geçirmedi, ancak aksama Taylor’ın veya takımın gidişatını değiştirmedi. Hornets, 2021’de başka bir Big Sky unvanıyla aksiyona geri döndü ve bu kez konferansı 8-0’lık bir lig rekoruyla tamamen kazandı. Taylor bir kez daha Yılın Büyük Gökyüzü Koçu seçildi.

2022 sezonu, okul tarihindeki ilk namağlup normal sezonla sonuçlandığı için Taylor’ın en dikkate değer sezonuydu. Takımın FCS playoff’larındaki çeyrek final görünümü, aynı zamanda Hornets için 1993’te 2. Lig’den sıçradığından beri en derin koşuyu temsil ediyordu. Toplamda, Taylor, konferans rakiplerine karşı 23-1’lik bir rekora sahipti.

Yüksek hücum beklentileri

Stanford, Taylor’ı işe alarak, Kardinal ile Pac-12’nin geri kalanı arasındaki boşluğu kapatabilecek patlayıcı bir saldırı düzenleyeceğini umuyor. Oyun kurucu geliştirme, oyun çağırma ve hücum planlama konusundaki çalışmaları, hem lise hem de FCS seviyelerinde rekorların paramparça olmasına yol açtı. Şimdi, eski Cal oyun kurucusunun işi, 2022’de oyun başına yarda (5.27) açısından ulusal çapta 95. sırada ve maç başına sayı bakımından (21.3) ulusal düzeyde 109. sırada (21.3) yer alan bir hücumla işini bitirdi. Kardinal, Pac-12 arasında 11. sırada yer aldı. her iki kategorideki takımlar da Colorado’nun önünde bitiriyor.

Shaw, Jim Harbaugh’un takımdan ayrılmasının ardından terfi ettiğinde hücumda da büyük bir üne sahipti. NFL, ancak son yıllarda hücumun kimliğini değiştirdiği ve nihayetinde üretimde büyük bir düşüş yaşadığı görüldü. Program, hem Erken İmza Dönemi hem de transfer portalından olumsuz etkilendi, bu da Taylor’ın planlarının potansiyelini ortaya çıkarmak için kilit hücum pozisyonlarında yetenek seviyesini yükseltmek için yapacak işleri olacağı anlamına geliyor.

Haberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―