Rosenthal: Sean Murphy’nin Braves’e takası ve üç takımlı anlaşmanın katalizörü


Oakland A, yakalayıcı olarak birinci lige hazır iki pozisyon oyuncusu istedi Sean Murphy. bu Cesurlar ticaret yapmak üzere değildi Vaughn Grissompotansiyel olarak serbest oyuncu Dansby Swanson’ın yerini alması için hazırladıkları. Ve A’lara gerek yoktu William ContrerasBraves’ten başka bir yakalayıcı aldıktan sonra değil, Shea Langeliersiçinde Matt Olson dokuz ay önce ticaret.

Etkili olarak, takımların maçı yoktu. Ancak Salı günü, Braves yine de Murphy’yi aldı ve üç takımlık bir ticarette altı oyuncuyla ayrıldı. Contreras ve ikinci lig sağ bek oyuncusu Justin Yeager, Biracılarrahatlatıcı ile birlikte Joel Payamps A’lardan. solak Kyle Mülleryakalayıcı Manny Pinave ikinci lig hakları Freddy Tarnok ve Royber Salinas, ikinci sıradaki oyuncunun yerine Müller ile A’ya gitti. Oakland edinmeyi başaramadı.

Tartışmalara yakın kaynaklara göre, iki ayrı olay anlaşmanın bir araya gelmesine yardımcı oldu. İlki kardinaller Contreras’ın ağabeyiyle sözleşme imzalamak için Murphy’den uzaklaşın, Willson Contreras, dört yıllık, 87,5 milyon dolarlık serbest oyuncu sözleşmesine. İkincisi, Braves’in orta saha oyuncusuna erişebilmeleri için William Contreras’ı Brewers’a gönderme isteğiydi. Esteury RuizA’ların kulüplere Murphy için istedikleri oyuncu olarak tanımladığı bir oyuncu.

15 Şubat’ta 24 yaşına girecek olan Ruiz, Brewers’ın geri dönüşünün bir parçasıydı. Josh Hader ticaret son tarihinde. Oakland’a gelişi Amerika’nın geleceğini tehlikeye atabilir. Cristian Pache, A’ların Olson ticaretinde satın aldığı başka bir oyuncu. Ruiz, sezonu Double A ve Triple A’da 541 maçta 0,447 taban yüzdesi ile tamamladı. Ayrıca 99 denemede 85 üs çaldı ve 2023’te üs çalmayı geliştirmek için beyzbolun getirdiği yeni kurallardan faydalanmalı – daha büyük üsler, başlama ve atlama limitleri, bir saha saati.


Esteury Ruiz (Joe Camporeale / USA Today Sporları)

Brewers neden böyle bir atleti takas etsin ki? Çünkü William Contreras’ta farklı türde bir atlet, 2022 All-Star alıyorlar, Braves onu daha çok sopayı ilk yakalayan biri olarak görse bile koçlarının savunmayı geliştirmeye yardımcı olabileceğinden eminler. A’lar, güçsüz olmasına rağmen Ruiz’e neden bu kadar değer versin ki? Çünkü onun hızını ve pivot oynama yeteneğini seviyorlar. Çünkü temas ve yürüme oranlarını geçen sezon geliştirdi. Ve Cardinals’la ticaret konusunda asla anlaşamadıkları için.

Louis Sevk Sonrasıbir kaynağa atıfta bulunarak, A’ların Kardinallerden dış saha oyuncusu da dahil olmak üzere bir dönüş istediğini bildirdi. Lars NootbaarAltın Eldiven ödüllü Brendan Donovan ve Gordon Graceffo gibi güçlü bir genç atıcı. Ancak görüşmeler hakkında bilgi veren başka bir kaynak, A’ların Nootbaar veya Donovan artı Graceffo’yu istediğini söyledi. Kardinaller bu oyunculardan herhangi birini takas etmeye isteksizdi ve bunun yerine A’ların dış saha oyuncusundan oluşan dört kişilik bir gruptan ikisini seçmesini istedi. Dylan Carlsonikinci kaleci Nolan Gormandış saha oyuncusu Alec Burleson ve birinci kaleci Juan Yepez.

Takımlar anlaşmaya varamayınca Cardinals, Willson Contreras ile sözleşme imzaladı ve 2023 seçmelerindeki en yüksek ikinci seçimlerini ve uluslararası bonus havuzlarından 500.000 $’ı kaybettiler, ancak tüm genç yeteneklerini korudular. O halde Murphy takasının değerlendirilmesi, Cardinals’ın 13 Mayıs’ta 31 yaşına girecek olan Contreras’ı kulüp tarihindeki en büyük anlaşmaya imzalamaktansa, 28 yaşındaki Murphy ile üç yıl ticaret yapmasının daha iyi olup olmayacağının bir analizini içerecek. başka bir kulüpten serbest oyuncu. Ve sorular burada bitmeyecek.

Bu anlaşma Braves için gerekli miydi? Çok mu vazgeçtiler? Cevaplar hemen belli olmayacak ve Braves, Murphy’yi patentli uzun vadeli uzatmalarından birine imzalarsa değişebilir. Yine de, William Contreras, Piña ve Travis d’Arnaud takımın geçen sezon herhangi bir takımın yakalayıcısında en yüksek OPS’yi üretmesine yardımcı oldu. Sağ elini kullanan ancak solak bir sümüklü böcek gibi karşı alan gücü üreten Contreras, beş yıl daha kulüp kontrolü altında.

Bu anlaşmanın büyüleyici yönlerinden biri, Braves’in yakalayıcıları için çıtayı yüksek tutması ve William Contreras’ı Willson’a benzer, sadece plakanın arkasında yeterli görmesi. Brewers genel müdürü Matt Arnold ise Piña’nın, Yasmani Grandal ve Omar Narváez, Milwaukee ekibinin vesayeti altında daha iyi savunucular haline geldi ve William’ın da aynısını yapabileceğine inandığını belirtti.

Brewers’ın geri kalanı daha az ilgi çekici. Aldıkları iki atıcıdan biri olan Payamps, 40 kişilik kadro noktalarını temizlemesi gereken A’lar tarafından atanmak üzere atanacaktı. Diğer atış eki Yeager, Braves tarafından korumasız bırakıldı ve son Kural 5 taslağında seçilmedi.

Braves’ten A’lara yükselen atıcılar Muller, Tarnok ve Salinas daha çok saygı görüyor. Muller, Braves’in derinlik çizelgesinde aşağıdaydı ve muhtemelen sezon sonunda seçeneklerin dışında kalacaktı, ancak A’lar, Triple A’da kanıtlayacak hiçbir şeyi kalmadığına inanıyor. Tarnok da Braves’in 40’ının bir parçasıydı. -adam kadrosu ve A’lar onu potansiyel bir 100 mil kurtarıcı olarak görüyor. Daha çok bir piyango bileti olan Salinas, geçen sezon A topunun iki seviyesinde 109 istekada 175 sayı attı.

Murphy’yi isteyen başka bir ekipten bir yönetici, A’nın dönüşünü “meh” olarak nitelendirdi ve Oakland’dan gelen mesajın “asla cilt değil, elinizden gelenin en iyisini iki” olduğunu söyledi. Beyzbol ticaretinde her zaman olduğu gibi, güzellik bakanın gözündedir. Ve A’lar için çok şey Ruiz’e bağlı olacak.

A’lar William Contreras’ı isteseydi, Brewers’ı dahil etmeden bu anlaşmayı doğrudan Braves ile yapabilirlerdi. Ancak A’lar, Murphy için teklifleri yalnızca son takas tarihinde eğlendirmeye başladılar çünkü yakalayıcıda güçlü bir pozisyondan uğraşıyorlardı.

Langeliers ilk tam sezonuna giriyor. Tyler Soderstrom, A’nın 1 numaralı adayı, MLB Boru Hattı’na göre, takımın 2020’deki ilk tur seçimiydi ve yakalayıcı yerine ilk aşamada sona erebilirdi. Takımın 2022’deki ilk tur oyuncusu ve 4 numara adayı Daniel Susac, ana liglerden daha uzakta, ancak muhtemelen plakanın gerisinde kalacak.

Bu arada Ruiz, A’nın merkezdeki uzun vadeli çözümü, başka bir orta pozisyon olabilir. Bir hafta süren görüşme sırasında Brewers için yalnızca üç maçta yer aldı, ancak güçlü bir izlenim bıraktı. Bir Brewers çalışanı, “O gerçekten olgun,” dedi. “Billy Hamilton, agresif bir savurma ve plakada bir fikirle hızlı. 60 ila 70 çalıntı tabanlı tip. Kısa sürede etkileyici. etkilenmeyen MLB

Pazartesi günü, üç takımlı, dokuz oyunculu bir ticaretin katalizörüydü. A’lar onun çok daha fazlasının katalizörü olabileceğini düşünüyor.

(Sean Murphy’nin üstteki fotoğrafı: G Fiume / Getty Images)

Haberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―