Üye olun

Türkiye'den ve dünyadan çeşitli haberlere ayrıcalıklı olarak erişmek için TrHaberci'ye abone olun.

― Advertisement ―

ABD’de mortgage faizleri 10 haftanın en düşük seviyesinde

ABD'de 30 yıl vadeli mortgage (konut kredisi) için ortalama faiz oranı yüzde 7,37'ye düşerken mortgage başvuruları yüzde 0,3 artış kaydetti.Yazının Devamını BloombergHT'de okuyabilirsiniz...
Ana SayfaOtomobilRolls-Royce'un yeni sanat eseri: Sadece 4 adet üretilecek

Rolls-Royce’un yeni sanat eseri: Sadece 4 adet üretilecek


Ürettiği ultra lüks otomobillerle bilinen Rolls-Royce, daha fazlasını isteyen müşterileri için yarattığı kişiselleştirilebilir modellerine bir yenisini ekledi. Sadece 4 adet üretilecek ilk Droptail modelinin fiyatının 25-30 milyon dolar arasında olması bekleniyor.

Ürettiği ultra lüks otomobillerle bilinen Rolls-Royce daha fazlasını isteyen müşterileri için tamamen kişiselleştirilebilir seçenekler sunuyor. Dünyanın en pahalı arabaları arasına giden bu kişiselleştirilmiş modellere bir yenisi eklendi.
Rolls-Royce, Boat Tail ve Sweptail’in ardından 593 beygir güç ve 840 Nm tork üretebilen 6,7 litrelik V12 motora sahip Droptail modelini tanıttı.
5,3 metre boyunda ve 2 metre genişliğinde olan otomobil, çıkarılabilir tavanıyla dikkat çekiyor.  
Ön taraftan bakınca alıştığımız Rolls Royce tasarımını daha ince bir aydınlatma grubuyla yine görüyoruz. Arka bölümde ise alışılmışın dışında bir tasarım tercih edilmiş.
La Rose Noire olarak adlandırılan aracın içinde ve dışında ilham aldığı Black Baccara gülünün kırmızı tonları hakim.
İçeride rüzgarla dağılmış gül yapraklarını andıran tasarım için 1603 adet siyah çınar ağacından ahşap kaplama parçası kullanılmış. Bu ahşap kaplama tek başına 2 yıllık bir çalışmanın ürünü. Ön panelde yine Audemars Piguet marka istenildiğinde çıkarılıp takılabilen bir saat yer alıyor.
4 adet üretilecek Droptail modellerinin ilki olan aracın fiyatı ve sahibi açıklanmadı.
Markanın daha önceki kişiselleştirilmiş modellerinden olan Boat Tail’in fiyatı 28 milyon dolardı (Yaklaşık 759 milyon TL).
Buna göre ilk Droptail’in de 30 milyon doların üzerinde bir fiyatla dünyanın en pahalı modelleri arasındaki yerini alması bekleniyor.Haberin Devamını NTV’de okuyabilirsiniz