Mike Leach kalp krizi geçirdi, Mississippi Eyalet koçu için durum vahim


Mississippi Eyaleti futbol koçu Mike Leach, Pazar günü Starkville’de büyük bir kalp krizi geçirdi ve Jackson’daki Mississippi Üniversitesi Tıp Merkezi’ne transfer edildi ve burada Pazartesi günü hala bakılıyor.

Birden fazla kaynağa göre, 61 yaşındaki Leach, Starkville’deki evinde yere yığıldı, ancak 10 ila 15 dakika tıbbi yardım almadı. EMT’ler bir defibrilatör makinesi kullandı ve normal kalp ritmini eski haline getirmek için çok sayıda şok verdi.

Oktibbeha İlçe Hastanesinde stabilize edildikten sonra helikopterle UMMC’ye nakledildi.

Kaynaklar, dört çocuğundan ikisinin zaten Jackson’da olduğunu ve diğer ikisinin yolda olduğunu söyledi.

Kaynaklara göre, Leach’in beyin hasarı olasılığı olan nöbetler geçirmiş olabileceği anlaşılıyor. Kaynaklar durumun vahim olduğunu söyledi.

Mississippi Eyalet koçu Mike Leach, takımın 24 Kasım Perşembe günü Oxford'da Mississippi'ye karşı oynadığı NCAA kolej futbol maçının ilk yarısında oyun kurucu Will Rogers (2) ile görüştü.

sızmak Bulldogs ile üçüncü sezonunda ve Mississippi State’i 24 Kasım’da Egg Bowl’da Ole Miss karşısında 24-22 galibiyete götürdü. Bulldogs ile üç sezonda 19-17 yaşında.

Okul başkanı Mark E. Keenum ve geçici atletik direktör Bracky Brett, savunma koordinatörü Zach Arnett’in Leach dönene kadar “MSU futbol takımının başında” olduğunu söyledi.

Normal sezonun ardından, Leach ESPN’e söyledi sezon boyunca zatürre ile mücadele etmişti ama daha iyi hissediyordu.

Mississippi Eyaleti baş iletişim sorumlusu Sid Salter, WLBT’ye Leach’in öldüğünü öne süren söylentilerin “göz ardı edilmesi gerektiğini” söyledi.

Salter, TV istasyonuna “Koç Leach bir dövüşçü ve mücadele ediyor” dedi.

Mississippi Eyalet koçu Mike Leach, solda, 24 Kasım Perşembe günü Oxford'da bir NCAA kolej futbolu maçından önce Mississippi koçu Lane Kiffin ile konuşuyor.

Bulldogs (8-4, 4-4 SEC) Illinois (8-4, 5-4 Big 10) ile 2 Ocak’ta (11:00, ESPN) Tampa, Florida’da ReliaQuest Bowl’da karşılaşacak.

Leach, Mississippi Eyaletine gelmeden önce 2012’den 2019’a kadar Washington Eyaletinde baş antrenördü. Pullman’da 55-47’lik bir rekor topladı. Cougars, 2018’de 11-2 sezonunun ardından 2019’da 6-7 kazandı ve bu, eski Brandon Lisesi’nde öne çıkan program tarihindeki en çok galibiyet oldu Gardner Minshew onun oyun kurucusuydu.Haberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―