Mets, Kodai Senga ile İmza Atıyor


Mets, sağ elini kullanan oyuncuyla beş yıllık, 75 milyon dolarlık bir anlaşma yapmayı kabul etti. Kodai SengaSNY’den Andy Martino (twitter bağlantılar). The Athletic’ten Ken Rosenthal’a göre, Senga’nın sözleşmesinde ayrıca takas koruması ve 2025 sezonunu takiben bir devre dışı bırakma maddesi var (aracılığıyla twitter). Anlaşma, Senga muayeneden geçtiğinde resmiyet kazanacak. Senga, Wasserman Ajansı tarafından temsil edilmektedir.

Sözleşme rakamı, MLBTR’deki projeksiyonla tam olarak eşleşiyor, çünkü Senga listede 11. sırada yer alıyor. Sezonun En İyi 50 Serbest Temsilcisi. Mets’in masraflarına dahil olan başka bir ilan ücreti yok, çünkü Senga, sonrasında tamamen serbest bir oyuncu oldu. egzersiz yapmak Nippon Professional Baseball’dan Fukuoka SoftBank Hawks ile olan sözleşmesinde bir devre dışı bırakma maddesi.

Senga, Ocak ayında 30 yaşına giriyor ve 11 olağanüstü sezonun ardından Hawks’tan ayrılıyor. Haklı, Japonya’nın en yüksek seviyesinde 1089 vuruşta 2,59 ERA, %28,22 vuruş oranı ve %9,33 yürüme oranına sahip. Senga’nın dört adımlı cephaneliği, mükemmel bir ayırıcı ve 90’ların üstünü rutin olarak vuran bir hızlı top ile vurgulanır. Gözcülük raporları, Senga’nın kontrolünün bazen tutarsız olduğunu gösteriyor, ancak bunun dışında birçok uzman, onun eşyalarının Kuzey Amerika beyzboluna oldukça iyi tercüme edilebileceğini düşünüyor.

Senga imzalayalı bir yıldan biraz daha uzun bir süre önceydi. beş yıllık yeni anlaşma Hawks ile, ancak tamamen serbest oyuncu için gereken gerekli hizmet süresini biriktirdiği varsayılarak, geniş çapta kullanmasının beklendiği, devre dışı bırakma hükmünün önemli şartıyla. Hawks (diğer birkaç NPB takımının aksine) oyuncularını NPB/MLB gönderme sistemi için uygun hale getirmediğinden, bu süreçte önemli bir adımdı. Senga, Kuzey Amerika beyzbol takımına geçme planından bahsederken geçen yıl şunları söyledi:Bir futbolcu olarak, hayatımı her zaman daha yükseği hedefleyerek yaşamak çok önemli”Ve Japon beyzbolunda hedeflerine fazlasıyla ulaştığı söylenebilir. Sağ elini kullanan kişinin özgeçmişinde Hawks ile beş Japonya Serisi şampiyonluğu, üç NPB All-Star maçı, Pasifik Ligi’nin En İyi Dokuz takımına iki yerleştirme ve (lig maçı dışında) 2021’de Japonya’nın beyzbol takımıyla bir Olimpiyat altın madalyası var.

Senga’nın potansiyeli ve bu sezon dışı atışlara yönelik genel talep göz önüne alındığında, birden fazla takımın onun pazarını izlemesi şaşırtıcı değil. Red Sox, Blue Jays, Dodgers, Giants, Mariners ve Padres, ilgilendikleri bilinen diğer kulüplerdi ve menajer Joel Wolfe zımni bir düzine kadar MLB ekibinin müvekkilini kontrol ettiğini. Senga için birden fazla beş ve altı yıllık teklif masadaydı ve Mets’ten beş yıllık bir opsiyonu seçerken, devre dışı bırakma Senga’ya pazara yeniden girme ve muhtemelen fazladan yıllar ve daha fazlasını çıkarma imkanı veriyor. 33 yaş sezonuna girerken para kazanıyor.

Offseason’a girerken Mets, bir yıldız daha yakın (Edwin Diaz) ve arenanın çoğu, başlangıçtaki orta saha oyuncusu (Brandon Nimmo) ve başlangıç ​​rotasyonlarının çoğunluğu şu şekildedir: Yakup de Grom, Taijuan Yürüteçve Chris Bassitt. Bununla birlikte, Kış Toplantıları daha yeni geçtiğinden, New York, Diaz ve Nimmo’yu yeniden imzalayarak ve bu üçlüyü değiştirerek bu boşlukların çoğunu çoktan ele aldı. Justin Verlander, José Quintanave şimdi Senga. Bu yeterli değilse, Mets imzalayarak yardım birliklerini daha da destekledi. david robertson ve edinme Brooks Raley Rays’tan bir ticarette.

Sahibi Steve Cohen’in 101 maçlık galibiyet takımını World Series yarışmacıları olma yolunda tutmak için harcamaya devam etmeye hazır olduğuna hiç şüphe yoktu. Ancak, harcama çılgınlığı rekor seviyelere ulaşmaya devam etti. Kadro Kaynağı Mets’i 2023’te kabaca 334,68 milyon dolarlık bir maaş bordrosu ve 349,5 milyon doların biraz üzerinde bir lüks vergisi rakamı öngörüyor.

Bu sadece 233 milyon Dolarlık Rekabetçi Denge Vergisi eşiğini gölgede bırakmakla kalmıyor, hatta TCMB’nin dördüncü ve en yüksek (293 milyon Dolar) kademesini bile geçiyor. Dördüncü kademe, aşırı harcama için ek bir ceza olarak son toplu iş sözleşmesinde tesis edildi ve sahibinin maaş bordrosunu büyük ölçüde artırma niyetini gizlememesi nedeniyle gayri resmi olarak “Steve Cohen Vergisi” olarak adlandırıldı. Bu, Mets’in art arda ikinci vergi aşımı yılı olduğu için, iki kez tekrarlayan bir cezanın yanı sıra 233 milyon doların üzerinde harcanan herhangi bir dolar için yüzde 90’lık bir fazlalık vergisiyle karşı karşıya kalacaklar. Bu, vergi cezası olarak yaklaşık 104,85 milyon dolar anlamına geliyor – göre hayran grafikleri11 takımın şu anda 2023 maaş bordrolarının tamamı için 104,85 milyon dolardan fazla harcama yapması planlanmıyor.

Mets zaten keşfedilmemiş bir mali bölgedeyken, Cohen ve GM Billy Eppler’ı muhtemelen daha da büyük hamleler bekliyor olabilir. Lüks vergisi, Amazinlerin planlarına bir hız çarpmasından başka bir şey gibi görünmediğinden, kulüp yüksek fiyatlı yetenekler eklemeye devam edebilir ve herhangi bir tür için 293 milyon dolarlık eşiğin altına girmeye çalışma zahmetine bile girmeyebilir. TCMB faturasında hafif düşüş.

Kağıt üzerinde, arena biraz daha takviye gerektirebilir gibi görünüyor ve yakalayıcı da en iyi olasılık dışında daha zayıf bir konum gibi görünüyor. francisco alvarez 2023’te daha fazla büyük lig oynama süresi alması bekleniyor. Rotasyon artık tamamen ayarlanmış görünüyor Max ScherzerVerlander, Senga, Quintana ve Carlos Carrasco ilk beşi oluşturuyor. Spekülatif olarak Mets, kendi derinliklerinde yedek marş motorlarından birini satın alacak kadar rahat bile hissedebilir (örn. david peterson, Tylor Megill, Elieser Hernandez) atışa muhtaç bir ekiple ticaret görüşmelerinde. Veya, daha yaşlı yaşlar ve Mets’in başlangıç ​​oyuncularını çevreleyen bazı sakatlık belirsizliği göz önüne alındığında, New York da mümkün olduğu kadar çok atış derinliğini korumayı seçebilir.

Fotoğrafın izniyle USA Today Spor Görselleri

Haberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―