Melbourne derbisi şiddetli saha işgalinden sonra iptal edildi


Avustralyalı A-Ligler kulüp Melbourne Zaferi “harap” olduğunu söyledi ve taraftarlarının yerel rakipleriyle çatışmayı yarıda bırakmaya zorlamasının ardından resmi bir özür yayınladı. Melbourne Şehri Football Australia’nın şiddetli bir saha istilası düzenleyerek, “güçlü yaptırımlara” yol açacağını vaat ettiği bir olay.

Avustralya Profesyonel Liglerinin (APL) lig yöneticilerini protesto etmek için 20. dakikada ortak bir grev düzenlemeyi planlıyor. liglerin erkekler ve kadınlar büyük finallerine ev sahipliği haklarını satmak Önümüzdeki üç yıl boyunca Sidney’e giden City ve Victory taraftarları, çıkışlarını yapmadan önce AAMI Park oyun yüzeyine işaret fişekleri atmaya başladılar ve biri Network Ten yayıncısı için bir kamera operatörüne çarpmış gibi göründü.

ESPN+’da yayın yapın: LaLiga, Bundesliga, daha fazlası (ABD)

Taraftarlar, önceki 20 dakika boyunca işaret fişekleri ve küçük havai fişekler ateşledi ve City taraftarları, Aiden O’Neill’ın 11. dakika açılışını kutlamak için sahaya birkaç mermi fırlattı.

Ancak 20. dakikada fırlatılan füzeler, City kalecisi Tom Glover’ın yanına düşen bir mermiyi sahadan temizlemeye, sahadan bir işaret fişeği atmaya ve Zafer’e geri dönmeye çalıştığı sarmal bir dizi olayı başlattı. destekçiler Bu daha sonra bir dizi taraftarın, aralarındaki şiddeti anımsatan sahnelerde sahaya hücum etmesine yol açtı. Güzel ve Marsilya 2021’de

Taraftarlar pozisyonunda toplanırken, Glover’a, yönüne fırlatılan işaret fişeklerini söndürmek için tasarlanmış, içi kumla dolu metal bir kova çarptı. Takım arkadaşları tarafından başının yanından kanlar akarak sahadan koştu.

Maçın hakemi antrenörü çitin içine itilirken, hakem Alex King de fırlatılan kovadan kafasına yaralandı. Bir Football Australia sözcüsü, King’in incinmekten çok sarsıldığını açıkladı ve o ve diğer yetkililer, stadyumdan çıkmaları için güvenlik tarafından arabalarına kadar eşlik edildi.

Şehir yetkilileri, Glover’ın dikiş atılması gerektiğini ve olaydan sonra şüpheli bir beyin sarsıntısı geçirdiğini söyledi.

Victory yaptığı açıklamada, olaydan dolayı harap olduğunu ve sahayı işgal eden taraftarlarının eylemlerini kesin olarak kınadığını söyledi.

Açıklamada, “Kulüp, maç görevlisi Tom Glover, Alex King ve kamera operatörü ile tüm oyuncular, yetkililer ve korkunç davranışa tanık olanlardan resmi olarak özür dilemek istiyor” denildi.

Saha istilası devam ederken hem oyuncu grupları hem de koçluk kadrosu ve maç görevlileri hızla sahadan ayrıldı; Yüzeyde kalan taraftarlar, Victoria Polisi’nin Kamu Düzeni Müdahale Ekibi üyeleri tarafından sahadan çıkarılmadan önce odaklarını sponsor kurullarına ve gollerine saldırmaya çevirdiler.

Uzun bir gecikmenin ardından maç, oyuncu güvenliğini sağlamak için yarıda kesildi, ilk kez bir A-League fikstürü böyle bir nedenle iptal edildi.

Victoria Polisi yaptığı açıklamada, yaklaşık 150-200 Victory taraftarının sahaya baskın yaptığını ve Glover ve King’in yanı sıra Network Ten kameramanının kendisine bir işaret fişeği çarptığında aldığı yaraları doğruladığını söyledi.

Polis, bu aşamada herhangi bir tutuklama yapılmadığını ancak soruşturmaların devam ettiğini söyledi.

Avustralya Profesyonel Futbolcular Birliği’nden yapılan açıklamada, “Sahayı basıp bir oyuncuya, bir hakeme ve maç günü yayın ekibinden birine saldıran Melbourne Victory taraftarları mümkün olan en güçlü yaptırımlara tabi tutulmalıdır.”

Kimsenin maruz kalmaması gereken durumlarda birbirlerinin yardımına koşan oyuncuların, kulüp personelinin ve hakemlerin cesaretini takdir ediyoruz.”

APL’nin kararına karşı gösteriler, hafta sonu yapılan A-Lig Erkekler ve A-Lig Kadınlar maçlarında zaten yapılmıştı, ancak hepsi barışçıl bir nitelikteydi.

kaleci Danny VukoviçKatar’da Dünya Kupası Son 16’ya kalan kadroda yer alan, sosyal medyada söyledi yaşananlar ışığında Avustralya futbolunun “en karanlık gününü” yaşadığı belirtildi.

A-Ligleri, Football Australia’dan bağımsız olarak yürütülür, ancak ulusal federasyon oyunun düzenleyicisi olmaya devam eder ve ulusal bir davranış kuralları ve hakemler uygular; yani saha istilasına ilişkin soruşturmayı ve bunun sonucunda ortaya çıkan yaptırımları yönetecekler. CEO’su James Johnson, Pazar sabahı medyaya hitap edecek.

Federasyondan yapılan açıklamada, “Bu tür davranışların Avustralya Futbolunda yeri yoktur, tam bir Avustralya Futbolu soruşturması derhal başlatılacak ve güçlü yaptırımlar uygulanacaktır.”

ESPN’e konuşan bir Football Australia yetkilisi, kuruluşun olayla ilgili düzenleyici ve disiplin yetkilerinin “tüm gücünü” kullanacağını ve halkın soruşturmalarında kendilerine ve Victoria Polisine yardım etmek için çoktan öne çıktığını doğruladı.

Haberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―