Magomed Ankalaev-Jan Blachowicz şampiyonluk mücadelesi tuhaf bir beraberlikle sonuçlandı


Jan Blachowicz ve Magomed Ankalaev, UFC hafif ağır sıklet şampiyonluk mücadelesinin berabere bitmesinin ardından tepki gösterdi. (Fotoğraf: Chris Unger/Zuffa LLC)

LAS VEGAS – Magomed Ankalaev ve Jan Blachowicz Cumartesi günü T-Mobile Arena’da UFC 282’nin ana etkinliğinde boş unvan için açıklanamaz bir şekilde berabere kaldıktan sonra en az birkaç ay hafif ağır siklet şampiyonu olmayacak.

Hakemler maçı 48-46 Ankalaev, 48-47 Blachowicz ve 47-47 puanladı. Şampiyon Jiri Prochazka, kendisini bir yıla kadar dışarıda tutabilecek ciddi bir omuz yaralanmasının ardından geçen ay kemer boşaldı.

UFC, Ankalaev ve Blachowicz’e boş kemer için savaşmalarını emretti ve Ankalaev’in kazanmak için yeterince şey yaptığı ortaya çıktı. Yahoo Sports, Ankalaev için durumu 48-47’ye getirdi ve ona 1., 4. ve 5. Rauntları verdi.

Ancak jüri üyeleri aynı fikirde olamadı ve sonuçtan herkes şaşkına döndü. Buna Blachowicz de dahildi.

Kazandığını hissetmediğini ve kemerin Ankalaev’e verilmesi gerektiğini söyledi.

Ankalaev, içini döktükten sonra soyunma odasına geri dönerken gözyaşlarıyla savaşıyordu. Dövüşü kazandığını hissetti ve skoru anlayamadı.

“Bu örgüt için tekrar savaşacak mıyım bilmiyorum çünkü ne olduğunu bilmiyorum” dedi.

Daha önce, “O kemeri kazandım. Ne diyeceğimi bilmiyorum.”

LAS VEGAS, NEVADA - 10 ARALIK: (RL) Rusya'dan Magomed Ankalaev, 10 Aralık 2022'de Las Vegas, Nevada'da T-Mobile Arena'da düzenlenen UFC 282 etkinliği sırasında UFC hafif ağır sıklet şampiyonluk mücadelesinde jb1'in vücudunu kontrol ediyor.  (Fotoğraf: Chris Unger/Zuffa LLC)

Rusya’dan Magomed Ankalaev, 10 Aralık 2022’de Las Vegas’ta T-Mobile Arena’da düzenlenen UFC 282 etkinliği sırasında UFC hafif ağır sıklet şampiyonluk mücadelesinde Jan Blachowicz’in vücudunu kontrol ediyor. (Fotoğraf: Chris Unger/Zuffa LLC)

Ankalaev’in grevleri günü erken taşıdı, ancak Blachowicz, Ankalaev’in bacaklarını kesiyordu ve Ankalaev’in ayağa kalkıp dönmekte zorlanmasına neden oldu.

Ankalaev yapması gerekeni yaptı ve Blachowicz’i dördüncü turda ve ardından beşinci turun çoğunda mağlup ederek orada tuttu.

Ancak büyük kavgalarla dolu bir gecede, kart son derece şüpheli kararlarla gölgelendi. Paddy Pimblett ortak ana etkinliği tüm kartlarda 29-28 kazandı, ancak çoğu gözlemci Jared Gordon’un kazandığını hissetti.

Daha tuhaf hale gelebilirmiş gibi görünmüyordu, ama ana olayda oldu.Haberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―