LeBrun homurdanıyor: Playofflar için NHL play-in serisi ilgi görüyor, ancak Gary Bettman ile değil – henüz


PALM BEACH, Fla. – Çok az haber üreten bir yönetim kurulu toplantısında, öğrendiğim belki de en ilgi çekici şey şuydu: olumsuzluk resmi olarak tartışıldı.

En azından benim için öyleydi.

İki buçuk gün boyunca gayri resmi bir vali anketi yaptım. Soru basitti: Stanley Kupası elemelerinden önce bir play-in fikrini destekliyor musunuz?

12 valiye sordum. 12-0 lehine oldu NHL bir play-in turu ekleyerek. Tek bir muhalif ses bulamadım.

Şimdi, eminim ki 32 takımın tamamından valileri inceleyebilseydim, birkaç tane muhalefet bulurdum. Ama yine de: 12 vali, ön eleme fikrini beğenen 12 kişi.

Valilerin hiçbiri kayıtlara geçmek istemedi çünkü yaparlarsa komiser Gary Bettman’ın gazabına uğrayacaklarını biliyorlardı.

Çünkü Bettman kararlı bir şekilde bu fikre karşı çıkıyor. Son birkaç yılda bununla çok tutarlı oldu. Buna göre, Salı günü iki günlük yönetim kurulu toplantısı tamamlandıktan sonra soruyu Bettman’a bir kez daha sordum:

Play-off’ları aşağıdaki gibi bir play-in ile genişletme fikrine ne dersiniz? NBA yapıldı?

Onlara, ‘Bir ön elemeye açık olur muydunuz?’ Bazıları ‘Bunun hakkında konuşabiliriz’ diyebilir. Bu geri bildirimi alamıyoruz,” diye ısrar etti Bettman. “İnsanlar şu anda uyguladığımız sistemin olağanüstü iyi çalıştığını düşünüyor ve açıkçası spor elemelerinde ilk turumuzdan daha iyi bir şey yok. Ve bu yüzden, değişim için pek iştah hissetmiyorum.

Belki de sahiplerin ve takım yöneticilerinin bu konuda henüz kulağında olmadığı doğrudur. Pandemi sırasında kesinlikle bunu yapmanın zamanı değildi. Başka öncelikler vardı.

Ancak bu kulüplerden bazılarından ne kadar çok şey duyarsam, önümüzdeki birkaç yıl içinde play-in için bir zorlamanın olacağı anın geldiği hissine o kadar çok kapılıyorum. Ve devrilme noktası, ABD TV ortakları ESPN ve TNT’nin fikri desteklemeye karar vermesi ve Bettman’a bunu düşünmesi için baskı yapması olabilir.

Salı günü Bettman’a bu fikirden neden hoşlanmadığını sordum.

Bettman, “Var olmayan bir sorunu çözmeye çalışıyorsunuz,” dedi.

Başka bir muhabir, elde edilebilecek olası ekstra gelirleri sordu.

Bettman, “Gelirleri artırdığından emin değilim,” dedi. “Normal sezonu ve playoffları sulandırmak bana pek mantıklı gelmiyor. Takımların yarısının play-off’a kaldığı, yarısının da katılmadığı bir sisteme sahip olmak bence mükemmel.”

Bu hafta, Bettman’ın bu oteldeki yönetim kurulu toplantısında NHL komiseri olarak seçilmesinin 30. yıl dönümü.

O sırada 24 takımdan 16’sı playoff yaptı. Ondan önce 21 üzerinden 16 idi. Bu elbette aptalcaydı. Çok kolay. Ama şimdi 32 üzerinden 16.

Bir play-in’in esasını tartışmak için kesinlikle doğru zamanlama. En çok üç günden fazla hızlı bir şekilde düzenlenen en iyi üç seride her konferansta en çok konuşulan konsept, 7 numaraya karşı 10 numara ve 8 numaraya karşı 9 numarayı görmekti. seyahat yok; daha yüksek tohum tüm seriye ev sahipliği yapar. Bazı insanların görmek istediği şey bu.

Mart ayında ilgili oyunları oynayan daha fazla takım olurdu, buna hiç şüphe yok.

Ve bu konsept hala geleneksel 16 takımlı playoff sahasını koruyor. 16’ya girmek için bir play-in.

Ancak bunların herhangi birinin gün ışığına çıkması için mal sahiplerinin komiserle geri kanallaşmaya başlaması gerekecek. Ve bunun yürütme kurulu düzeyinde gerçekleşmesi gerektiğini öneriyorum. Bu, komiserin kulağına sahip olan daha küçük mal sahibi grubu.

Lig soruşturması

Bettman’a, sona yaklaşıyor gibi görünen 2018 Kanada dünya genç takımıyla ilgili devam eden lig soruşturması soruldu.

Bettman, “Hala yapacak işlerimiz var,” dedi. “İki soruşturmanın daha devam ettiğini anlıyoruz. Koordinasyon açısından, özellikle de Oyuncular Derneği ile yapacak daha çok işimiz var, ama bence kesinlikle ev sahibiyiz.”

Açık görünen şey, NHL’nin Londra, Ontario’da halen devam etmekte olan polis soruşturmasına herhangi bir şekilde müdahale etmek istemediğidir, yani ligin, soruşturmasının bulgularını Londra polisi huzurunda açıkladığı gerçeğine duyarlı olduğunu düşünüyorum. Yaptıkları cezai soruşturma ile ilgili bir sorun olabilir.

Bettman’a özellikle ligin bulgularını Londra polisi önünde açıklayıp açıklamadığı soruldu.

“Bu Londra polisine bağlı. Bizden bir şeyleri halka açıklamamamızı isteselerdi, yapmazdık,” dedi Bettman.

maaş sınırı

2005’ten beri geleneğe göre lig, bu toplantıda valilere gelecek sezonun maaş sınırı için bir ön bilgi/öngörü veriyor.

Bu amaçla, Ekim toplantısında, bu sezon belirli bir gelir eşiği karşılanırsa üst sınırın 4 milyon dolardan fazla artabileceği yönündeki bazı umutlara rağmen, HRR bunun altında kalacak, oyuncular pek iyi olmayacak. Pandeminin emanetini ödemeyi bitirdik ve bu nedenle bu yaz sınırda sadece 1 milyon dolarlık bir artışla 83,5 milyon dolara bakıyoruz.

Bettman, “Mevcut tahminlere göre, sezon sonunda hala bir emanet olacak ve bu durumda üst sınırı 1 milyon dolar artıracağız” dedi. “Şu anda sahip olduğumuz bütçeleme tahminleri oldukça sağlam – çok iyi bir sezon geçirmeyi bekliyoruz – ancak daha da iyisini yaparsak, ilaveten 140, 150 milyon dolar ilave edersek, emanetin ortadan kalkması ve ardından üst sınırın düşmesi düşünülebilir. orta kademe 86 $ (milyon) artıya çıkın. Görmemiz gerekecek. Sadece izleyeceğiz. Açıkçası, bu yıl emaneti ödemeyi bitirmezsek, gelecek yıldan sonra tamamen gitmiş olacak ve bu konuda herhangi bir sorun olmayacak gibi görünüyor.

Üçüncü seçenek, NHLPA ile önümüzdeki birkaç yıl içinde emisyon üst sınırı artışının “yumuşatılması” için müzakere etmek olacaktır. Lige henüz NHLPA tarafından yaklaşılmadı (konu hakkında bilgi verilen ancak kamuya açık bir şekilde konuşma yetkisi olmayan kaynaklara göre, şimdilik oyuncularla dahili olarak tartışıyor).

Bettman, “Bu şu anda tartıştığımız bir şey değil,” dedi. “Neyse ne. Eğer değiştirilecekse, bu kesinlikle Oyuncular Derneği ile tartışılması gereken bir şey.”

Duyduklarıma göre, NHLPA bir noktada lige yaklaşmazsa şaşırırım.

Gelirleri potansiyel olarak olumsuz etkileyebilecek diğer faktör, daha düşük bir Kanada doları. Yedi Kanada kulübünün HRR üzerinde büyük etkisi var, bu nedenle daha düşük bir Kanada doları ideal değil.

Bettman, “Bunu hesaba kattık,” dedi. “Bu, marjinal olarak, çok marjinal bir şekilde, ilk tahminlerimizin bir faktörü, belki de 10 ila 15 milyon dolar aralığındaydı. Geçen yılı yaklaşık 5,4 milyar dolarla bitirdik – yuvarladım – bu da tahmin ettiğimizden yaklaşık yarım milyar daha fazla. Bu tartışmayı yapıyor olmamızın nedenlerinden biri de bu. HRR’de iyi bir artış yılı daha bekliyoruz. Ama bunu söylediğimizde yaklaşık bir buçuk milyar ödenecek para vardı. Toplu olarak – yani biz ve oyuncular – çok da uzak olmayan bir gelecekte bunun bedelinin ödeneceğinin çok net olduğu bir yerde, her şeyin eskisi kadar güçlü bir şekilde geri gelmesini sağlayarak oldukça iyi iş çıkardık.”

Mevcut gelir projeksiyonları, oyuncuların sahiplerine olan borcunun sezon sonuna kadar yaklaşık 70 milyon $ eksik kaldığını gösteriyor.

Bettman Salı günü, Senatörlerin satışıyla ilgilenen en az 12 sahiplik partisi olduğunu açıkladı.

Bettman, “NDA imzaladığına ve sürece ilgi duyduğuna inandığım bir düzineden fazla taraf var” dedi. “Sürecin veri odasının açık olmasını gerektirdiğine inanıyorum, ki bu çok yakında yapılmalı ve muhtemelen yılın ilk gününden sonra daha yapılandırılmış bir sürece başlayacaklar.”

Kanadalı Hollywood aktörü Ryan Reynolds, takımda hangi taraf olursa olsun, yeni bir Senatör sahiplik grubuna dahil olabilir mi? NHL’nin umduğu şey bu gibi görünüyor. Bettman, kendisinin ve komiser yardımcısı Bill Daly’nin Reynolds ile görüştüğünü söyledi.

Bettman, “Bill ve ben, bizi çok etkileyen Ryan Reynolds ile tanıştık,” dedi. “Onu dahil etmenin bir yolunu bulabilirsek, bence bu Senatörler için harika olur ve bence bu lig için harika olur.”

Reynolds hakkında öne çıkan şeyler hakkında:

“O çok zeki. Oyunculuk dışında bir takım işleri var, spordan anlıyor, promosyondan anlıyor. Sanırım bize tüm platformlarındaki takipçilerinin 100 milyondan fazla olduğunu söyledi. O çok popüler ve çok ilgili biri.”

Satış süreci için bir zaman çizelgesine gelince, bu hala yüzde 100 net değil.

Bettman, “Sürece kimin dahil olmak istediğini talep etme açısından, devam eden bir şey ve bence daha resmi bir süreç tatil bitene ve insanlar geri dönüp odaklanana kadar başlamaz” dedi.

Ticaret yapılmayan listeler

Daly’nin medya mevcudiyetinin en sonunda ilginç bir küçük külçe. Geçen sezonun feshedilmesinin ardından ligin oyuncu sözleşmelerine takas yapılmayan listeleri merkezi olarak kaydetme arzusu hakkında bir güncelleme istedim. VegasAnaheim içeren ticaret Evgeni Dadonov.

Lig, Mart ayında ticaret yapılmayan listeler için bir takas odası inşa etmek üzere NHLPA ile birlikte çalışacağını duyurdu.

Daly o sırada “Tüm ticaret dışı belgelerin merkezi kayıt defteri ve Oyuncular Derneği ile aynı anda dosyalanması yönünde bir gereklilik oluşturma konusunda Oyuncular Derneği ile zaten görüştük” dedi.

Ancak lig ve NHLPA arasında aylarca süren gidip gelmelerden sonra, ortak bir takas odası olmayacak gibi görünüyor. Daly Salı günü yaptığı açıklamada, ligin kendi kendine ilerleyeceğini ve gelecek sezondan itibaren kulüplerin ticaret yapılmayan liste bilgilerini merkezi sicil ile paylaşacağını söyledi.

(Gary Bettman’ın fotoğrafı: Matthew Stockman / Getty Images)

Haberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―