Üye olun

Türkiye'den ve dünyadan çeşitli haberlere ayrıcalıklı olarak erişmek için TrHaberci'ye abone olun.

― Advertisement ―

Selahattin Demirtaş: HDP’liyim, öyle kalmaya devam edeceğim

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, aktif politikayı bırakacağını açıkladı. Demirtaş cezaevinde verdiği söyleşisinde, "Ben HDP’liyim ve öyle...
Ana SayfaHaberlerDünyaKral Charles'ın kuzularını çaldılar

Kral Charles’ın kuzularını çaldılar


İngiltere’de bir grup hayvan hakları aktivisti, Kral Charles’ın Sandringham Malikanesi’ne zorla girerek kesime hazırlandığını öne sürdükleri üç kuzuyu çaldı.

İngiltere’de Animal Rising adlı aktivis grup, sıra dışı bir eyleme imza attı. İngiltere Kralı Charles’ın Sandringham Malikanesi’ne zorla giren 3 aktivist kesime hazırlandığını öne sürdükleri üç kuzuyu çaldı.
İngiltere basınında çıkan haberlere göre, yaşları 23 ve 33 olan Sarah Foy, Rosa Sharkey ve Rose Patterson, “açık kurtarma” görevi dedikleri eylem kapsamında koyunları çaldıkları için gözaltına alındı.
Animal Rising adlı kampanya grubuna mensup üçlü, iddialarına göre hayvanları kesilmeden önce Kral’ın malikanesinden kurtarıp Appleton çiftliğine taşıdı.
Üç aktivist daha sonra polis tarafından gözaltına alındı.
Teslim olmadan önce kadınlar, Sooty, Sunny ve Sammy adlarını verdikleri hayvanların fotoğraflarını ve “Kral’ın koyunlarını kurtardım” yazılı pankartlarla poz verdiler.Haberin Devamını NTV’de okuyabilirsiniz