Kovboylar, Giants, ‘değerini’ yanlış anladığı için Odell Beckham Jr.’ı serbest oyuncu döneminde geri çekti.


Ekim ayı başlarında, Odell Beckham Jr. Los Angeles Koçları ve 2022 için “en düşük” sözleşme teklifleri, ekipten bir kaynak bu ay her zamankinden daha yüksek sesle yankılanan bir soru sordu. O zamanlar, Beckham’ın futbol sahasında yaşayabilmesine daha aylar vardı. geçen sezon yırtık bir ACL nedeniyleama Koçlar onun lütfunda kalmak için ellerinden geleni yapıyorlardı.

sonra beckham 12 Ekim’de tweetlendi Rams’ın ona “HİÇBİR ŞEY” teklif etmediğini ve serbest oyuncu onun “değerini” bilse de, Rams tarafından sunulan anlaşmanın “bunu yansıtmadığını”.

“Değeri nedir ve bunu ona kim sunuyor?” Beckham tweet’inden birkaç gün sonra bir Rams kaynağı sordu. “Orası herkesin pazarı, değil mi?”

Kaynak, küçümsemeye çalışmadıklarını ekledi ve Rams’ın Şubat ayında Super Bowl’u kazanmasına yardım ettikten sonra Beckham ile yeniden bir araya gelmek istediğini yineledi. Ancak Ağustos ayında eğitim kampını ziyaret ettiğimde Rams’ın beyin güveninin üç üyesinin sunduğu bir uyarıyı da ifade ettiler: Beckham sezonun sonlarına kadar oynamaya hazır olmayacaktı. O zamana kadar koşullar her iki taraf için de değişebilirdi.

Rams ile ilgili olarak, bu kesinlikle doğruydu. Görünüşe göre bu sezon her şey ters gitti, takımı sezon sonrası çekişmesinden çıkardı ve bir Beckham takibini tartışmalı bir konu haline getirdi.

Ama Beckham için?

Serbest oyunculu oyuncu Odell Beckham Jr. bu sezon birden fazla takımla sahaya çıktı, ancak henüz bir anlaşma gerçekleşmedi. (AP Fotoğrafı/Rick Scuteri)

Sözleşme beklentilerini çevreleyen koşullar hala oldukça tanıdık. Değerini bildiğine inanıyor. Ve 13 Aralık itibariyle – Rams hakkındaki şikayetlerinden iki ay sonra – Beckham’ın ona bunu vermeye istekli bir NFL takımı yok. Değil Dallas kovboyları. Değil New York Devleri. Değil Bufalo Faturaları. Ve bu hafta onunla ziyaret edebilecek ama merakla denemeyen diğer Super Bowl yarışmacılarından hiçbiri değil.

Tüm bunlar, Beckham’ın değeri konusunda çok sayıda takımı yanıltıyor, tabii eğer o baş aşağı duran bir serbest ajans haritasıyla yelken açmıyorsa.

Bu gerçeğin altını çizmek için günlük ticaretin kurucularından biri olan Jesse Livermore’dan bir satır düşünelim. 1900’lerin borsa uzmanının bir zamanlar çerçevelediği gibi, “Piyasalar asla yanılmaz. Görüşler genellikle.”

Bu durumda, Beckham’ın onun değeri hakkındaki görüşü açıkça yanlıştır. Öyle olmasaydı, şu anda bir NFL kadrosunda olurdu. Bunun yerine, TY Hilton ve Cole Beasley gibi kıdemli oyuncular Kovboylarla imzalandı ve Faturalar, sırasıyla. Bu arada, NFL’deki hiç kimse, Beckham’ın ikinci ACL ameliyatından sonra sahada koşmanın nasıl göründüğünden tam olarak emin değil çünkü bu ayın başlarında serbest oyuncu ziyaretlerinin hiçbirinde antrenman yapmayı reddetti.

Bunu açıkça söylemek için acele etmeseler de, onunla sözleşme imzalamaya en hevesli takımlar için bu bir problemdi. Bu arada Hilton, Pazartesi sabahı Dallas için çalıştı ve öğleden sonra bir sözleşmesi vardı. Ve Beasley, kendisini takım için haftalık bir kadro kararı haline getirebilecek bir antrenman takımı anlaşması imzalamayı kabul etti.

Bütün bunlar, Beckham’ın normal sezonda oynamanın amacını görmediğini açıkça söylemesinden sadece birkaç gün sonra geldi. Bu da, burada samimiysek, normal sezonda oynamak istemeyen bir oyuncuyla sözleşme imzalamanın amacını görmeyen bir takımla aynı posta kodunda.

Farklı görüşler. Farklı kararlar. Beckham imzasız kaldı. Hilton ve Beasley yok. Piyasa konuşuyor.

Tabii ki, bunların hepsi bir antrenman sorunu yüzünden değil. Beckham, geçen sezon Rams ile imzaladığı gibi kısa vadeli bir anlaşma istemiyor. 2021’de sakatlanmamak için kendi üzerine iddiaya girdi ve kaybetti. O bahsi tekrar yapmak istememesi anlaşılır bir şey.

Bunun yerine, güvenlik isteyerek geçen sezona girdi. Bir yıllık bir anlaşma onu cezbetmeyecekti, özellikle de ona birkaç maçlık bir bat ya da yüz penceresi verecekken – bu onun tekrar sakatlanmasına yetebilir, ancak rampa yapması için yeterli olmayabilir. serbest oyuncu pazarını yükseltti.

Odell Beckham Jr., bu yılın başlarında Los Angeles Rams ile bir Super Bowl şampiyonluğu kazandı, ancak takımın onu geri getirme teklifinden memnun olmadığını söyledi.  (Fotoğraf: Harry How/Getty Images)

Odell Beckham Jr., bu yılın başlarında Los Angeles Rams ile bir Super Bowl şampiyonluğu kazandı, ancak takımın onu geri getirme teklifinden memnun olmadığını söyledi. (Fotoğraf: Harry How/Getty Images)

Sezon öncesi dönemde Rams ile yaptığı konuşmadan Beckham’ın uzun vadeli bir anlaşma aradığı açıktı. Super Bowl kazanmalarına yardım ettiği düşünüldüğünde, takımdan önemli bir şey istedi. Karşılığında biraz sadakat bekliyordu. Bu olmayınca üzüldü. Ancak sözleşme tutumu değişmemişti. Bir yere imza atacaksa, bu uzun vadeli bir güvenlik olacaktı ve bu, onu – en kötü ihtimalle – maaş açısından orta düzeyde 1 numara yapan türden bir para için olacaktı. .

Takımların Beckham için düşündükleri ise farklı. Aslında Kovboylar, Beckham’ın takımla sözleşme yapısı açısından baktığı şeyi kabaca sergiledi. Hilton, bu sezon kalan dört maç için 600.000 $ kazandı ve takımın aktif kadrosunda yer aldığı her maç için 50.000 $ bonus alacak. Bunun dışında, sezon sonrası teşviklerde 700.000 $’a kadar kazanabilir.

Bir takım kaynağı Yahoo Sports’a, Kovboyların, bir anlaşma konuşulsaydı Beckham’a bundan daha fazla para teklif etmeye hazır olduklarını söyledi. Ancak, doğası gereği büyük ölçüde teşvik edilmiş ve kısa vadeli olacaktı. Ne yazık ki Dallas için, Beckham’ın yapısı bu. değil Bu pazar olabilir ama yine de Beckham’ın kafasının içindeki pazar değil.

Bir noktada, bir taraf burada vermek zorunda. Ve zaman çok kısalıyor. Ya Beckham bir takımın kısa vadeli görünümüne bir adım daha yaklaşacak ya da bir takım, geniş takımın uzun vadeli umutlarına yaslanacak.

Salı gecesi itibariyle, önemli uzlaşma ölü görünüyor. Ve bir şeyler değişene kadar, Beckham’ın 2022 sezonunun durumunu tanımlamanın en iyi yolu bu.

Haberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―