Ken Niumatalolo, 15 yıl sonra Donanma futbol koçu olarak geri dönmeyecek


Yorum

Atletik Direktör Chet Gladchuk Pazar günü yaptığı açıklamada, Ken Niumatalolo’nun Midshipmen’de geçirdiği 15 yılın ardından Donanma futbol takımının teknik direktörü olarak geri dönmeyeceğini söyledi ve savunma koordinatörü Brian Newberry’nin geçici olarak baş antrenörlüğe yükseltildiğini ekledi.

Çarpıcı hareket, Midshipmen’in sezonlarını ıstırap verici bir şekilde bitirmesinden 24 saatten kısa bir süre sonra geldi. Çifte uzatmada Army’ye 20-17 mağlubiyet Philadelphia’daki Lincoln Financial Field’da. Ordu-Donanma maçı, tarihi tarihinde ilk kez uzatmada kararlaştırıldı.

Gladchuk yaptığı açıklamada, “Deniz Harp Okulu’ndaki seçkin ve etkili bir miras için Koç Ken’e en içten şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. “Donanma futbolu, onun liderliğinde uzun yıllar gelişti. Onun için oynayanların hayatları üzerindeki etkisiyle sonsuza kadar hatırlanacak.”

Niumatalolo, okul tarihinde herhangi bir futbol koçu arasında en çok galibiyete sahip olan ve 109-83’lük bir kariyer rekoruna sahip. Army’ye karşı kazandığı 10 galibiyet, serinin 123 maçlık tarihinde her iki taraftaki en fazla teknik direktör galibiyeti.

Ordu-Donanma ilk kez uzatmaya gidiyor ve Mids için kalp kırıklığıyla sonuçlanıyor

Midshipmen, Niumatalolo altında üç kez çift haneli galibiyetlere ulaştı, 2015’te 11 ile okul rekorunu kırmak ve 2019’da bu toplamı eşleştirmek dahil. Ayrıca, ayrılan Paul Johnson’ı devraldıktan sonra 2009’da ikinci tam sezonunda 10-4 kazandılar. Georgia Tech için.

Navy’nin AAC’deki ilk iki sezonunda Niumatalolo, Midshipmen’leri 2015’te West Division unvanını ve 2016’da tam bölüm şampiyonluğunu paylaşmaya yönlendirdi. Midshipmen ayrıca 2019’da bölüm unvanını paylaştı.

2012’den 2015’e kadar Niumatalolo, üçlü seçenek döneminin en üretken oyun kurucusu olan Keenan Reynolds’a koçluk yaptı. Reynolds, 88 ile NCAA kariyer golü rekorunu kırdı.

Ancak son üç yılda, Donanma 11-23’e gitti. Midshipmen, beş yılda bir kazanan sezon geçirdi ve son yedi sezonda Ordu ve Hava Kuvvetlerine karşı 4-10 kombine kazandı. Ordu ile son yedi toplantının beşini kaybettiler ve 2016’dan bu yana sadece bir kez Başkomutanlık Kupasını kazandılar.

Donanma, 2020’de koronavirüs kısıtlamalarından çoğu programdan daha fazla etkilendi ve ekip o zamandan beri güçlü bir şekilde mücadele etti.

Gladchuk, “Akademiye 25 yıllık hizmetine hepimiz büyük saygı ve takdir duyuyoruz” dedi. “Donanma Harp Okulu şimdi devam eden yüksek hırslarla ilerleyecek ve Donanma futbolu ve subaylarımız için yeniden doğrulanmış beklentilerin yeni bir çağını kucaklayacak.”

Değişimin ufukta göründüğüne dair bir işaret geçen sezon geldi. Gladchuk saldırı koordinatörü Ivin Japser’i görevden aldı Niumatalolo ile hareketi tartışmadan Air Force’a 23-3 kaybettikten hemen sonra. Jasper iki gün sonra kadroya geri döndü. Niumatalolo ve Gladchuk tanıştıktan sonra oyun kurucu koçu olarak. Niumatalolo o zamandan beri fiili hücum koordinatörüydü ve takım bu sezon maç başına 21.9 sayı ile ülkedeki 106. sırada. Mids, maç başına 326,8 yarda ile toplam hücumda 111. sırada yer alıyor. Hücum, son beş yılın dördünde mücadele etti ve 2019’daki 11-2 sezonunda oyun kurucu Malcolm Perry’nin rekor kıran bir performansı geldi.

Niumatalolo’nun Donanma kariyerinin son maçı, Ordu şutörü Quinn Maretzki’nin Midshipmen bekçisi Anton Hall Jr. Kara Şövalyeler toparlandı ve belirleyici tekmeyi denemeden önce üç kez koştu.Haberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―