Jake Shields ve Mike Jackson, UFC PI’de sosyal medya hakaretleri üzerine fiziksel tartışmaya girdiler; ikisi de yasal işlemle tehdit ediyor


Çevrimiçi kötü kan, iki UFC gazisi için gerçek hayata sıçradı.

Eski Strikeforce şampiyonu Jake Kalkanları Cuma günü Twitter’da bir video yayınladı fiziksel bir münakaşa gösteren onunla dört dövüş UFC gazisi arasında Mike Jackson, Las Vegas’taki UFC Performans Enstitüsü’nde gerçekleşti. Shields ve Jackson, sosyal medya üzerinden ırk, politika ve daha fazlası gibi çeşitli konularda yoğun bir çekişme yaşadılar.

Shields, Twitter’da “Sonunda orospu Mike Jackson’la karşılaştım,” diye yazdı. “İnsanlara şahsen Nazi demekle Twitter’da demek arasındaki farkı çabucak keşfetti. Bu ırkçı, zavallı ırkçı kıçını kurtarmak için bu kadar çok insanın yanında olduğu için şanslı.”

Aşağıda görülebilen videoda, Shields’ın Jackson’ı yan kontrolden kontrol ettiği ve ardından birkaç seyirci çifti izlerken etrafta durup binme pozisyonunda olduğu gösteriliyor. Shields, klipte Jackson’a, “Sen biraz kaltaksın, beni düzeceğini söyledin,” diyor ve bu, Jackson’ın toplanan kalabalığa yardım istemesini isteyen bir yanıt veriyor. Kalkanlar daha sonra binekten kalkıyor ve klip bitmeden Jackson’a saldırılar yapıyor gibi görünüyor.

Takip eden bir tweet’te Shields, Jackson’ı Xtreme Couture spor salonuna rövanş için davet etti ve “beni sürüklediler” dedi. [Jackson] çünkü merhamet dileniyordu.”

Olayın ardından, Jackson ve Shields Twitter’da birbirlerine saldırmaya devam ettiler, Shields defalarca Jackson’ı Xtreme Couture ve Jackson’a gelmeye çağırdı ve eski Strikeforce şampiyonunu kanlı bir gözle terk ettiğini belirtti.

Jackson Cuma öğleden sonra MMA Fighting’den Steven Marrocco’ya olayla ilgili olarak Shields’a dava açmayı planladığını söyledi.

Shields, MMA Fighting’e, nazilikle ilgili suçlamaları nedeniyle Jackson’a karşı bir karalama davası açmak için sağlam temelleri olduğunu aktaran bir avukatla konuştuğunu söyledi.

37 yaşındaki Jackson, dört UFC görünümünü ikiye böldü ve galibiyetleri bir araya getirdi. Cm Punk (daha sonra esrar için pozitif bir test nedeniyle yarışmasız olarak bozuldu) ve Dekan Barry ilk tur durdurma kayıpları arasında Mickey Gall ve Pete Rodriguez.

43 yaşındaki Shields, 2018’de ilk turda nakavtla mağlup olmasının ardından MMA’dan emekli oldu. Ray Cooper III PFL playofflarında. Kıdemli kıskaççı kayda değer galibiyetler aldı Dan Henderson, Tyron Woodley, Demian Maia, Carlos Condit, Robbie Lawler, Paul Daleyve dahası.

Haberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―