İngiltere – Fransa özeti: skor, goller, özetler | Katar Dünya Kupası 2022


“Kyle hazır” – Southgate, muhtemelen Mbappé savaşı öncesinde Walker’da

bir göz atalım Gareth Southgate’in maç öncesi basın toplantısında söylediği birkaç şey daha dün.

İlk olarak İngiltere patronuna, hızlı oyuncular Kyle Walker ve Kylian Mbappé arasındaki olası kafa kafaya mücadele ve kasık yaralanmasından yeni dönen Walker’ın Fransız forvetle yüzleşmeye hazır olup olmadığı soruldu.

Southgate, “Kyle’a her zaman turnuvaya uygun olma fırsatı vermek istedik,” dedi. “Son altı yılda bizim için çok önemli bir oyuncu oldu. Galler’e karşı dakikalar ve son maçta 90 dakika açısından takıma doğru yeniden dahil olma sürecini iyi yönettiğimizi düşünüyorum ki bu her oyuncu için önemlidir. Demek Kyle hazır.

Tabii ki bir rakipten bahsediyoruz ama harika bir takım olan Fransa ile oynuyoruz.. Tüm hücum oyuncularının farkındayız ve tüm takımın kalitesinin farkındayız. Bazı çok büyük oyuncuların kaybıyla başa çıkabilecek kadar güçlü olmalarını sağlayan da buydu.

“Sanırım Didier’in yaptığı da bu. [Deschamps] yaratıldı. Kişilerden daha güçlü bir ekip yarattı.ve belki de durum her zaman böyle değildi, aynı şekilde bizde her zaman böyle değildi derdim. Bu onun için büyük bir kredi. Maçı kazanmak için elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerektiğini biliyoruz.”

(Fotoğraflar: REUTERS/Ahmed Jadallah)Haberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―