İkizler Christian Vázquez ile İmza Atıyor


18:17: Twins Daily’den Ted Schwerzler, bunun 30 milyon dolarlık bir garanti olduğunu bildirdi (twitter bağlantısı).

18:01: Boston Globe’dan Pete Abraham, bunun üç yıllık bir sözleşme olduğunu bildirdi (Twitter’dan).

17:55: İkizler, yakalayıcı ile anlaştı Christian Vázquezgöre The New York Post’tan Jon Heyman. MassLive’dan Chris Cotillo, tweet attı Vázquez’in pazarının bu akşam erken saatlerde hareketlendiğini söyledi.

Vázquez, bir zamanlar kalan en iyi serbest oyuncu avcısıydı. Willson Contreras geçen hafta tahtadan çıktı. A’lar taşındı Sean Murphy bu öğleden sonra üç takımlı gişe rekorları kıran bir filmle Atlanta’ya. Minnesota şimdi tüm sezon boyunca aradıkları yakalayıcıyı bulmak için devreye giriyor.

Uzun süredir Red Sox üyesi olan Vázquez, beş ay içinde ikinci kez forma değiştiriyor. Boston, geçen yaz takas tarihinde onu Astros’a dağıttı ve umutları geri getirdi. Wilyer Abreu ve Emanuel Valdez serbest oyuncuya geçmeden önceki son yarı sezon için. Bu, Vázquez’i zaman ayırdığı alışılmadık bir rolde bıraktı. martin maldonadoancak onu ikinci Dünya Serisi şampiyonluğu için konumlandırdı.

Vázquez, oyundaki en iyi çok yönlü yakalayıcılardan biridir. İlk birkaç sezonunda hafif vuruş yapan bir savunma uzmanı olan Porto Rikolu oyuncu, son dört yılda sopayla bir adım öne geçti. 2019’da 521 maçta .276/.320/.477’ye ulaştı ve kariyerinde en iyi 23 home run yaptı. Vázquez, ligin şimdiye kadar kullandığı belki de en canlı topla bu tür bir gücü bir sezon dışında asla tekrarlamadı ve başka bir sezonda asla çift haneli uzun toplara ulaşmadı. Yine de, son üç yılın ikisinde yeterli bir vurucu oldu. Vázquez, 2021’de .258/.308/.352’ye düştü, ancak kısaltılmış 2020 sezonunda ortalamanın üzerinde bir smaçördü ve geçen sezon kabaca lig ortalamasıydı.

2019’un başlangıcına geri dönersek, 1600’den biraz fazla plaka görünümünde .271/.318/.416 çizgisine sahip. Bu, wRC+ ölçüsüne göre genel olarak lig ortalamasının beş puan altında, ancak bir yakalayıcı için ortalamanın üzerinde. Geri döndürmez kilitler, bu uzantı üzerinde kümülatif .232/.304/.390 işaretine sahiptir. Vázquez pek yürüyüşe çıkmıyor ve 2019 bir yana, nadiren iktidara geliyor. Yüksek temas yaklaşımı, onu konumsal akranlarının çoğundan ayırıyor, çünkü bu süreçte yakalayıcılar arasında en düşük beşinci vuruş yüzdesine (minimum 750 plaka görünümü) sahip.

2022 sezonu genel olarak parkur için eşitti. Çanağa 300’den fazla kez dokunan 29 yakalayıcı arasında, dördüncü en düşük vuruş oranına (%16,2) ve vuruş başına en iyi dördüncü temas oranına (%85,1) sahipti. Genel olarak, Vázquez 119 maçta 274/.315/.399’luk bir çizgi yayınladı. Takastan önce Red Sox ile etkileyici bir .282/.327/.432 puanı taşıdı, ancak Astro olarak 35 normal sezon maçında .250/.278/.308’e düştü. Vázquez, altı maçlık playoff gösterisinde de çok az hücum yaptı.

İkizler, yılın bu yavaş bitişiyle açıkça caydırılmıyor. Bu, temsilcilerini Maldonado ile bölen alışılmadık bir role geldi ve Minnesota muhtemelen Boston’daki zamanına göre prodüksiyonuna daha yakın olacağını tahmin ediyor. Suç elbette hikayenin sadece bir parçası ve Vázquez eldiven konusunda mükemmel bir üne sahip.

Vázquez, kariyeri boyunca üs çalmaya teşebbüs edenlerin %34’ünden biraz daha azını yakaladı. Bu yıl daha mütevazi bir %27,1’lik notu vardı, ancak bu hala kabaca %25’lik lig ortalamasının çok az üzerinde. Statcast ayrıca, ortalamadan daha iyi bir kola sahip olduğunu ve pop süresinde 10’dan fazla atışla (ikinci kaleye atış için ortalama süre) 73 yakalayıcı arasında 20. sırada yer aldığını belirtiyor. Vázquez ayrıca sürekli olarak halka açık sunum çerçeveleme ölçümlerinden güçlü notlar alıyor. Koşu oyununu kontrol etme yeteneğiyle birleştiğinde, kariyerinin bir sezonu hariç tümünde Kaydedilen Savunma Koşuları ölçüsüne göre ortalamanın üzerinde bir yakalayıcı olarak derecelendirildi. DRS, onu 2022’de ortalamanın üzerinde 11 koşu olarak belirledi ve ana dalda geçirdiği sekiz yıl boyunca ortalamanın üzerinde 51 koşu olarak derecelendirdi.

Bu oyun arama deneyimi zenginliği, kesinlikle Vázquez’in ön büroya olan ilgisini arttırdı. İkizler genç backstop’a sahip Ryan Jeffers zaten elde. 25 yaşındaki oyuncu, Target Field’da makul miktarda koşu görmeye devam edecek, ancak beyzbol operasyonları başkanı Derek Falvey ve GM Thad Levine, Jeffers ile eşleştirmek için başlangıç ​​​​kalitesinde başka bir yakalayıcı ekleme arzusundan bahsetti. Tam da bunu yaptılar ve oyun süresinin nasıl bölüneceğine karar vermeyi menajer Rocco Baldelli’ye bıraktılar.

Sağ elini kullanan bir vurucu olan Jeffers, ilk birkaç MLB kampanyasında sol vuruşlara karşı (.263/.344/.450) aynı elini kullanan rakiplerinden (.185/.256/.361) çok daha iyiydi. Vázquez ayrıca sağ elini kullanıyor ve solaklara karşı daha iyi, ancak kariyerindeki bölünmeler o kadar sert değil. Vázquez’in sol kollara karşı .257/.309/.422 çizgisi ve sağ elini kullananlara karşı .263/.310/.372 çizgisi var. Falvey, İkizler’in Jeffers’ı bir takımın yalnızca küçük tarafına göndermeyi planlamadığını zaten öne sürdü, ancak Vázquez’de daha dengeli bir vurucunun varlığı, Baldelli’ye rakip atıcılara karşı eşleşmede biraz daha esneklik sağlıyor.

Bu sezon Minnesota için serbest oyuncuya ilk anlamlı dalış. Vázquez’in sözleşmesi, MLBTR’nin üç yıllık 27 milyon dolarlık tahminiyle tam olarak örtüşüyor. Spesifik finansal döküm henüz bildirilmedi, ancak yıllık 10 milyon dolarlık eşit bir dağılım Minnesota’nın 2023 bordrosunu 107 milyon dolar civarında getirecektir. Kadro Kaynağı. Geçen sezonun yaklaşık 134 milyon $’ına ulaşmadan önce oldukça fazla yer var ve İkizler kesinlikle bitirmedi. Adresleme – organizasyonun beklediği yer Carlos Correa’nın karar – büyük soru, ancak İkizler aynı zamanda atış ekibinin her iki alanını da (özellikle arenayı) yükseltmeye ve potansiyel olarak dış saha karışımlarını sarsmaya dayanabilir.

Contreras, Murphy ve Vázquez’in geçen hafta tahtadan çıkmasıyla, alıcı pazar hızla kuruyor. Blue Jays, üç arka durdurucudan birini hala sallayabilir. Danny Jansen görünüşe göre hareket etme olasılığı en yüksek olan. Serbest oyunculuk, bu noktada pek çok bariz çözüm içermiyor; Austin Çitleri, Tucker Barnhart, Roberto Perez ve Mike Zunino (son ikisi 2022 sezonlarının ameliyatla kısa kesildiğini gördü) seçenekler arasında.

Gelmek için daha fazla.

Haberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―