Gleeman: Twins ön ofisi, Carlos Correa’yı kaybettikten sonra teste tabi tutulacak


Sonunda İkizlerin en büyük korkuları gerçek oldu. devler onları sudan çıkarmaya karar verdi ve teklif etti carlos correa süperstar stoperin 13 yıllık, 350 milyon dolarlık devasa bir kontratı Salı gecesi geç kabul edildi.

Bunun için çok fazla.

Beyzbol tarihindeki en büyük dördüncü kontrat, sadece Mike Alabalık (426,5 milyon dolar), Mookie Bahisleri (365 milyon dolar) ve Aaron Yargıç (360 milyon dolar). Correa da zirvede Francisco Lindor (341 milyon dolar), Fernando Tatis Jr. (340 milyon dolar), Corey Seager (325 milyon dolar) ve Trea Turner (300 milyon $) bir stopere verilen en büyük sözleşme için.

San Francisco kaslarını esnetti, itti Minnesota kenara çekildi ve geçen hafta Yargıç tarafından reddedildikten sonra sınıftaki bir sonraki en iyi serbest oyuncu oldu.

Correa, geçen bahar onunla üç yıllık, 105,3 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladıklarında, İkizlerin ondan yapmasını beklediği şeyi tam olarak yaptı ve birinci ve ikinci yıllardan sonra devre dışı bırakıldı. O biriydi MLBOPS’de lider olmak için 136 maçta .291/.366/.467’ye ulaştı. Ve sonra, geçen sezon elde edemediği mega anlaşmayı aramak için 28 yaşında serbest oyuncuya yeniden girerek vazgeçti.

İkizlerin umduğu şey, Correa’nın sahada ve saha dışında birlikte geçirdikleri yedi aydan o kadar keyif almasıydı ki, Minnesota’yı uzun vadeli uygun bir yuva olarak görecek ve belki de diğerlerinin benzer anlaşmaları yerine kontrat tekliflerini seçmeye ikna olacaktı. , daha büyük pazar ekipleri. Nihayetinde Minnesota hakkındaki hislerinin pek bir önemi yoktu, çünkü İkizler en iyi teklife pek yakın değildi.

AtletikDan Hayes bildirildi Twins’in son teklifinin 10 yıl ve 285 milyon $ olduğunu ve franchise tarihindeki en büyük sözleşmeyi 100 milyon $ aştığını. İkizler’in bakış açısına göre, bu muazzam, tarihi, franchise’ı değiştiren bir teklifti. Ancak Correa’nın bakış açısına göre bu, Giants’ın teklifinin hala üç yıl ve 65 milyon dolar gerisindeydi.

Her şey eşit olsaydı, Correa belki İkizler’de kalırdı ama asla bilemeyeceğiz çünkü her şey eşit değildi. Yakın bile değil, gerçekten. Hiç kimse Correa’yı, çok daha büyük bir pazarda, açık ara daha başarılı olan takımdan açık ara daha iyi olan teklifi aldığı için suçlamamalı. Twins hayranları için hayal kırıklığı yaratsa da, kesinlikle şaşırtıcı olmaktan çok uzak.

Devlerin teklifini geri çevirmediği için İkizleri suçlamak da zor, bu muhtemelen Correa’ya 40’lı yaşlarına kadar sezon başına yaklaşık 30 milyon dolar ödemeyi gerektirecekti. İkizler’in son yıllarda yaptığı gibi, orta büyüklükteki maaş bordrolarını korurken bunu yapmak son derece zor olurdu ve takımın mülkiyeti, harcamaları lig ortalamasının ötesine taşıma planları olduğuna dair hiçbir işaret vermedi.

Bununla birlikte, Twins’in Giants’tan (27 milyon $) biraz daha yüksek bir ortalama yıllık maaş (28,5 milyon $) teklif ettiği, ancak bunu 13 değil 10 sezon için yapmaya istekli oldukları dikkate değer. ve bunu Correa’nın 37 yaşındaki sezonundan geçen bir teklifle yapmak mantıklı. Ama gerçekten onu kaybetmek için yeterince büyük bir fark mı?

Spor 13 yıl sonra nasıl görünecek? Lig gelirleri ve maaş bordroları ne kadar yükselecek? Ve 28,5 milyon dolar en yüksek maaşlar arasında nerede yer alacak? Bunun ötesinde, herhangi bir ön büronun on yıldan fazla bir süre sonra hala yerinde olma ihtimali çok az. Derek Falvey ve şirket, Correa’yı ne pahasına olursa olsun geri almak için zorlayabilir ve anlaşmanın sonunu başkasının sorunu haline getirebilirdi.

Arabayı Pohlad ailesinin veya beyzbol operasyon departmanının kullanmasına bakılmaksızın, İkizler 2032’ye kadar sezon başına 28,5 milyon dolarla yol aldı, ancak 2033, 2034 ve 2035’ten önce frene bastı. bu ön büronun muhtemelen etrafta olmayacağı uzak bir geleceğe fazlasıyla odaklanmış durumda.

Correa’nın geçen sezon istediği gibi uzun vadeli bir anlaşma yapamaması, lokavt sırasında menajerini Scott Boras ile değiştirmesi ve bahar antrenmanının ortasında Twins’in kucağına düşmesiyle ilgili çok şey yapıldı. Geriye dönüp bakıldığında Correa, Minnesota’da Houston ve San Francisco arasında kısa bir ara vererek 14 yıl boyunca toplam 385,1 milyon $ elde ederek kazancını en üst düzeye çıkardı.

Bu toplam 385,1 milyon dolarlık bir sözleşme olsaydı, “yalnızca” dördüncü sırada yer alan 350 milyon dolar yerine şimdiye kadarki en büyük ikinci sözleşme olurdu. Dokuz ay kadar kısa bir süre önce, hayranların Twins’i tüm zamanların en maliyetli anlaşmalarından birini dağıtmadığı konusunda gerçekten ve haklı olarak hayal kırıklığına uğratması saçma bir fikir gibi görünebilirdi, ancak Correa’nın gelişi neyin mümkün olduğu fikrini değiştirdi. Ama sadece çok fazla.

Şimdi İkizler yeniden bir araya gelmeli ve hızlı olmalı.

Plan, başka bir yıldızsız oyuncuya geçmekse, geriye kalan tek iki seçenek, her ikisi de Twins ile tanışmış olan Dansby Swanson ve Carlos Rodón. Swanson, kabaca yarı fiyatına mevcut 28 yaşındaki bir stoper olarak doğal bir yedek. Rodón 1 numara olarak daha fazla avantaja sahip, ancak 200 milyon dolara mal olabilir ve bu ön büro hiçbir atıcıya 20 milyon dolardan fazla ödemedi.

Swanson ve Rodón’a sızlanmak, İkizleri çok zor bir durumda bırakırdı. 78-84’lük bir takımdaki en iyi oyuncularını geride bırakacaklardı, harcayacak çok paraları vardı ama harcayacak yıldız kalibreli serbest ajanları yoktu. Sağ elini kullanan Nathan Eovaldi gibi en iyi imzasız ikinci kademe serbest ajanları veya Justin Turner, JD Martinez veya Michael Brantley gibi büyük bir deneyimli yarasayı takip edebilirler.

Bunun dışında, İkizlerin yaptığı herhangi bir büyük kazanım ticaret yoluyla gelmek zorunda kalacak ve onlara arka arkaya sezonlar kaybeden bir kadrodaki değerli büyük liglere ve/veya zaten çok şey kaybetmiş bir çiftlik sisteminden en iyi adaylara mal olacaktı. ticaret son tarihinde yetenek. Suyu işlemek neredeyse yeterli değil ve şimdi bu bile sadece ayakta kalabilmek için Correa’nın yıldız seviyesindeki üretimini değiştirmeyi gerektiriyor.

Sezon başında, değerlendirmem İkizlerin en büyük ihtiyaçlarından biri sırasıyla şunlardı: stoper, ön hat atıcısı, başlangıç ​​seviyesinde yakalayıcı, sağ elini kullanan dış saha oyuncusu ve kurulum görevlisi. Beş alandan yalnızca birini tamamen ele aldılar, imza Yakalayıcı Christian Vázquez, Pazartesi günü Correa’nın kararını vermesini beklerken üç yıllık, 30 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardı.

Kyle Çiftçisatın alınan kırmızılar geçen ay, aynı zamanda yetenekli bir yer tutucudur. Royce Lewis sezon ortasında hazır. Ancak İkizler, herhangi bir atış veya bir müfreze dış saha oyuncusu alternatifi eklemedi. kyle sarımsak. Correa’nın çıkışına ve gönderilen ticarete at Gio Urshela için melekler Düşük minör aday için ve İkizler sezon bittiğinden beri inkar edilemez bir şekilde yetenek kaybetti.

Anlamlı bir şekilde ilerlemek için İkizler’in birkaç önemli noktada önemli yetenekler eklemesi gerekiyor ki bu da çok yaratıcı manevralar ve Alım satımlarda hızlı dalgalanmalar yapınCorbin Burnes? Zac Gallen? Pablo Lopez? Brandon Woodruff? Willy Adames? – bu acı verici olabilir ve sadece açık piyasada harika bir oyuncuyla sözleşme imzalamak kadar risk taşıyabilir.

İkizler’in 2024’e doğru bir adım geri atmanın en az kötü yol olduğuna karar vermesi de mümkündür, ancak tam olarak neyden geri adım atmak? Falvey yönetimindeki altı sezonda, İkizler toplamda 451-419’dur ve bu, sıfır play-off galibiyetiyle 162 maçta 84-78’lik bir rekora eşdeğerdir. Onu yıkıp yeniden inşa edecek kadar inşa etmediler ve bu, hayran kitlesinin zaten zayıf olan moralini bozabilir.

Yaklaşan ücretsiz temsilciler için değer elde etme Kenta Maeda, sonny gri ve Tyler Mahle alışveriş yapmak gibi bir yeniden inşa ekibi için mantıklı olacaktır. Max Kepler, Jorge Polanco ve hatta muhtemelen Luis Arraez. Ancak bu, Correa’ya 285 milyon dolarlık bir adım atmaktan son derece keskin bir U dönüşü ve aynı zamanda Vázquez’e 30 milyon dolar harcamayı ani bir yanlış adım gibi gösterecek. İleriye doğru itmek bir zorunluluktur.

Correa’da yasal bir koşu yaptılar ve kaliteli serbest oyuncu alternatiflerinin çoğunun, bu teklif oynanmadan önce tahtadan çıkmasını izlediler. Geriye üç yol kaldı: Swanson ya da Rodón’u büyük para karşılığında imzalayın ya da bir yıldız karşılığında takas ederek oyuncuların kılığında bedelini ödeyin. Correa’yı yeniden imzalamak her zaman olası değildi, bu yüzden İkizler’in yedek planları olmalı. Şimdi onları çekip çıkaramayacaklarını göreceğiz.

(Derek Falvey ve Carlos Correa’nın fotoğrafı: Brace Hemmelgarn / Getty Images)

Haberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―