Fransa, 14.000 polisin konuşlandırılması ve Champs-Élysées’in kapatılmasıyla Dünya Kupası finali öncesinde DAHA FAZLA ayaklanmaya nasıl hazırlanıyor?


FRANSA, ülke genelinde konuşlandırılmış 14.000 polisle Dünya Kupası finali öncesinde daha fazla isyan için hazırlanıyor.

Paris’teki yetkililer, Les Bleus finali öncesinde Champs-Elysees’in kapatılmasını istedi. Arjantin ile çatışma Pazar günü.

5

Pazar günü Dünya Kupası finali öncesinde Fransa genelinde 14.000 polis seferber olacak1 kredi
Yetkililer, Çarşamba günkü maçtan sonra olduğu gibi şiddetli çatışmaların patlak vermesinden korkuyor

5

Yetkililer, Çarşamba günkü maçtan sonra olduğu gibi şiddetli çatışmaların patlak vermesinden korkuyor1 kredi
Brüksel'de taraftarlar ve polisler arasında da çatışma çıktı.

5

Brüksel’de taraftarlar ve polisler arasında da çatışma çıktı.1 kredi

Tedbirler, ülkenin Fas’a karşı kazandığı zaferin ardından çıkan isyanların ardından “iç savaş sahneleri” korkusuyla alındı. 14 yaşında bir erkek çocuk Montpellier’de öldürüldü.

Fransa İçişleri Bakanı Gérald Darmanin, Cumartesi günü 12.800 ve Pazar günü 14.000 polisin görevlendirilmesinin beklendiği bu hafta sonu ülkede güvenliğin artırıldığını duyurdu.

Fransız yetkililer, ikonik Champs-Elysees’in Pazar günkü maç öncesinde kapatılması çağrısında bulundu.

Cadde Pazar günü trafiğe kapatılacak ve civarda 2.750 polis görev yapacak.

Daha önce yerel belediye başkanı sorumlu Paris bölgesi Jeanne d’Hauteserre caddeyle ilgili endişelerini dile getirdi ve caddenin Çarşamba günkü maçtan önce kapatılması çağrısında bulundu.

French CNews’e şunları söyledi: “Zaferini kutlamak istediğinde havan topuyla gelmiyorsun. Ama bu insanlar gerçekten sadece demir çubuklarla parçalamaya geliyorlar.

Çarşamba için herkes bir savaştan, bir gerilla savaşından, bir iç savaştan korkuyor ve Champs-Elysees’in bir savaş alanına dönüşmesini istemiyoruz.”

5.000’i Paris’te olmak üzere 10.000 polis seferber edilmiş olsa da, kaotik sahneleri gösteren şok edici görüntülerle şiddetli çatışmalar patlak verdi.

Şok edici görüntüler, Rue de la Mosson’da yürürken bayrağı almaya çalışan bir grubun aniden U dönüşü yaparak yola çıkmadan önce bir gence çarptığını gösteriyor.

Polisin kalabalığı dağıtmak için göz yaşartıcı gaz kullanması üzerine toplam 115 kişi tutuklandı.

Fransa’nın Lyon kentinde de çevik kuvvet polislerine havai fişekler atılırken, Nice’te taraftarlar arasında çatışma çıktı ve Bordeaux sokaklarında da kaos yaşandı.

Brüksel’de, arbede çıktıktan sonra polis göz yaşartıcı gaz ve tazyikli su kullandı ve taraftarlar sokakta ateş yakıp havai fişek attı.

Ve geçen hafta, adrenalin yüklü 20.000’den fazla hayran caddeyi sular altında bıraktı ve sonrasında kaosa neden oldu. Fas’ın Portekiz’e karşı muhteşem zaferi.

Göz yaşartıcı gaz sıkan ve birkaç kez saldıran polis ile holiganlar arasında ara sıra çatışmalar çıktı.

Birkaç dükkan hasar gördü, arabalar ateşe verildi ve 100 kişi tutuklandı.

Paris'te polise havai fişek isabet etti

5

Paris’te polise havai fişek isabet etti
Çatışmalarda bir sürücünün bir gencin üzerine sürdüğü görüldü

5

Çatışmalarda bir sürücünün bir gencin üzerine sürdüğü görüldü

Haberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―