Üye olun

Türkiye'den ve dünyadan çeşitli haberlere ayrıcalıklı olarak erişmek için TrHaberci'ye abone olun.

― Advertisement ―

Ağzında bir kadının kalıntıları bulunan timsah öldürüldü

ABD'nin güneyindeki Florida eyaletinde ağzında insan kalıntıları bulunduğu ihbar edilen 4 metrelik bir timsah polis tarafından öldürüldü.Yazının Devamını Cumhuriyet'te okuyabilirsiniz
Ana SayfaYaşamEv partisi yapanlara öneriler

Ev partisi yapanlara öneriler


Dışarıda bir mekanda yapılan organizasyondan hoşlanmıyor ve tüm detaylarla kendiniz ilgilenmek istiyorsanız evde yapılan samimi partiler tam size göre demektir. İşte ev partisi için tüyolar…

İlk olarak mutlaka bir davetli listesi hazırlayın. Çünkü eve gelecek kişi sayısına göre kullanılacak odaları ayarlamalı ve bu doğrultuda bir ikram menüsü hazırlamalısınız.
Kutlama amacınız ne olursa olsun mutlaka partiniz için bir tema belirleyin. Seçtiğiniz temaya uygun bir dekorasyon oluşturun. İkramlarınızdan müziklerinize hatta gerekiyorsa kıyafetlere kadar temaya uygun bir ambiyans yaratın.
Partinizin temasını belirledikten sonra evin hangi bölümünü kullanacağınızı belirleyin. Çünkü burası partinin merkezi olacaktır. Seçim yaptıktan sonra kullanacağınız yerdeki fazla eşyaları kaldırın. Hatta bir odayı da mutlaka misafirlerinizin eşyalarına ayırın. Böylece eşya kalabalığı olmadan ferah bir ortam yaratabilirsiniz.
Partinizde misafirlerinize ikram edeceğiniz yiyecekleri uygun bir kombinasyonla hazırlayın. Eğer bununla ilgilenmek istemiyorsanız bir catering firmasından destek alın. Öte yandan parti boyunca ihtiyacınız olabilecek ve tüketeceğiniz şeyleri evde fazladan bulundurun. Böylece eğlenceye ara vermek zorunda kalmazsınız.
Müziksiz bir ev partisi elbette düşünülemez. Bir yandan eğlenirken diğer yandan bir sonraki şarkıyı seçmeye çalışmak partinizin tadını çıkarmanıza engel olabilir. Bu yüzden önceden ortalama 2 saatlik bir müzik listesi yapın.
Muhabbet, yiyecek, içecek, müzik, her şey sıkıntısız ilerlese de partinizin ilerleyen saatlerine çeşitlilik ve renk katmak için birkaç plan yapın. Karaoke, kutu oyunları gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz.Haberin Devamını NTV’de okuyabilirsiniz