Üye olun

Türkiye'den ve dünyadan çeşitli haberlere ayrıcalıklı olarak erişmek için TrHaberci'ye abone olun.

― Advertisement ―

ABD’de mortgage faizleri 10 haftanın en düşük seviyesinde

ABD'de 30 yıl vadeli mortgage (konut kredisi) için ortalama faiz oranı yüzde 7,37'ye düşerken mortgage başvuruları yüzde 0,3 artış kaydetti.Yazının Devamını BloombergHT'de okuyabilirsiniz...
Ana SayfaHaberlerBilim ve TeknolojiElon Musk'tan yeni karar: X'te engelleme özelliği rafa kalkıyor

Elon Musk’tan yeni karar: X’te engelleme özelliği rafa kalkıyor


Elon Musk, sahibi olduğu X (Twitter) platformunda yeni bir değişikliğe daha gidiyor. Musk yaptığı açıklamada X üzerinde engelleme işlevini kaldırmaya hazırlandığını açıkladı. Buna göre artık X üzerinde kullanıcılar birbirlerini engelleyemeyecek.

Elon Musk yaptığı açıklamada, eskiden Twitter olarak bilinen X’te engelleme işlevinin büyük ölçüde sınırlandırılacağını ve sosyal medya platformunun uzun süredir tacize karşı bir koruma olarak görülen bir özellikten arındırılacağını söyledi.

“HİÇBİR ANLAM İFADE ETMİYOR” Musk engelleme işlevinin hiçbir anlam ifade etmediğini ve bu işlevin kaldırılacağını belirtti. Platformda bir kullanıcının engellenmesi, o kullanıcının bir hesapla etkileşime girmesini engellemektedir. Örneğin bir kullanıcının gönderisini görmek, gönderisine alıntı yapmak veya doğrudan ona hitap etmek gibi eylemleri engeller. Bir hesabı sessize almak ise kullanıcının hesabın gönderilerini görmesini engeller. Sessize alınan hesaplar, birinin onları sessize aldığını bilmez.

Henüz değişikliğin ne zaman yürürlülüğe gireceği ise bilinmiyor. Haberin Devamını NTV’de okuyabilirsiniz