Üye olun

Türkiye'den ve dünyadan çeşitli haberlere ayrıcalıklı olarak erişmek için TrHaberci'ye abone olun.

― Advertisement ―

Mide ve bağırsağından uyuşturucu çıktı!

Erzurum'da, İran uyruklu şüphelinin mide ve bağırsağından sentetik uyuşturucu çıktı. Şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı hakimlik tarafından tutuklandı.Yazının Devamını Cumhuriyet'te okuyabilirsiniz
Ana SayfaYaşamSanat ve KültürEleştirmenlere göre 21. yüzyılın en iyi korku filmleri

Eleştirmenlere göre 21. yüzyılın en iyi korku filmleri


ABD’li ve İngiliz eleştirmenler 2000’li yılların en iyi korku filmlerini oyladı.

ABD’li ve İngiliz eleştirmenler, 21. yüzyılın en iyi korku filmlerini seçti. Listenin ilk sırasında sinemaseverlerin beğenmediği, eleştirmenlerin ise övgüyle söz ettiği “Dracula: Pages from a Virgin’s Diary” filmi var.
Guy Maddin imzalı 2002 çıkışlı film, kurgusu, renkleri ve sessiz film referanslarıyla sıra dışı bir korku olarak yorumlanıyor.
“Parazit” filmi ile Oscar tarihine geçen Koreli yönetmen Bong Joon-ho’nun 2006 çıkışlı filmi “Yaratık” listenin ikinci sırasında. Film, ABD üssünün kirli atıklarının atıldığı nehirde ortaya çıkan bir canavarın hikayesini anlatıyor.
İskandinav filmi “Gir Kanıma”, genç vampir Eli’nin arkadaşlık ve açlık arasında gidip gelen sancılı büyüme hikayesini merkezine alıyor. Tomas Alfredson imzalı film, listenin üçüncü sırasında yer alıyor.
Sam Raimi’nin yönettiği “Kara Büyü”,2014 çıkışlı “Karabasan”, Cannes Film Festivali’nde övgüyle karşılanan “Peşimdeki Şeytan” listede yer alan diğer yapımlar arasında yer alıyor.Haberin Devamını NTV’de okuyabilirsiniz