Dünyanın en büyük dalga santrali Türkiye’de yapılacak

Tel Aviv’deki Türkiye Büyükelçiliği Üçüncü Katibi Ayşe Mehlika Yıldız Ersen, “Bu, Türkiye ve İsrail’in bağlarını daha da güçlendirmesini umduğumuz önemli bir ortaklık” dedi.

Göre firmanın web sitesiEWP’nin “yenilikçi teknolojisi, İsrail Enerji Bakanlığı Baş Bilim İnsanı tarafından da “Öncü Teknoloji” olarak kabul edilmiş ve Solar Impulse Vakfı’ndan Verimli Çözüm etiketi almıştır.”

Şirket ayrıca Avrupa Birliği Bölgesel Kalkınma Fonu, Horizon 2020, İsrail Enerji Bakanlığı, Innovate UK ve Avrupa Komisyonu’nun Horizon 2020 çerçeve programı tarafından hibe almaya hak kazanmıştır.

Bir dönüm noktası anlaşması

“Bu dönüm noktası niteliğindeki anlaşma… ilk kez Türk dalgalarından temiz elektrik sağlamamıza izin verecek. EWP CEO’su Inna Braverman, iddialı sürdürülebilirlik hedefleri ve merkezimize bölgesel yakınlığı ile yenilikçi dalga enerjisi teknolojimizi daha fazla uygulamak ve geliştirmek için ilginç bir yer.

Potansiyelin büyüklüğüne ilişkin tahminler dalga enerjisi kapasitesi dünya çapında yaygın olarak değişir. ABD Enerji Bilgi İdaresi’ne göre, ABD kıyılarındaki dalgaların teorik yıllık enerji potansiyelinin 2,64 trilyon kilovat-saat veya 2019’daki toplam ABD elektrik üretiminin yaklaşık yüzde 64’üne eşdeğer olduğu tahmin ediliyor.

Haberin orijinal halini buradan okuyabilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―