Cubs, Dansby Swanson ile Sözleşmeyi Sonlandırıyor


Cubs, stoperle anlaşmaya “çok yakın” dansby kuğuve NBC Sports Chicago’dan David Kaplan’ın bildirdiğine göre anlaşmayı kısa süre içinde tamamlamaları bekleniyor (Twitter aracılığıyla). Bally Sports’tan Russell Dorsey’e göre sözleşme, tam bir ticaret yasağı içeren yedi yıllık, 177 milyon dolarlık bir anlaşma.twitter bağlantısı). Swanson, Excel Sports Management tarafından temsil edilmektedir.

Yazdan bu yana, Cubs’ın 2022-23 sezonunun “dört büyük” kısa stoperinden biri olan Swanson, Carlos Correa, Trea Turner veya Xander Bogaerts ile sözleşme imzalamayı planladığına dair söylentiler dolaşıyor. Bazı raporlar hatta önerdi Chicago, bir oyuncuyu başka bir pozisyona taşımak amacıyla (geçen kış hem Corey Seager hem de Marcus Semien’i imzalayan Rangers gibi) iki stoperle sözleşme imzalayabilir. İlk raporlar, Correa ve Bogaerts’in Cubs’ın grubun en iyi seçenekleri olduğunu gösterdi, ancak Kış Toplantıları sırasında, Swanson, “belki de en gerçekçi hedefleri” olarak ortaya çıkmaya başladı. The Athletic’ten Ken Rosenthal.

Görünüşe göre, dört büyük kısa stoperin tümü takım değiştirdi ve Swanson bir sonraki sözleşmesini yapan son kişi oldu. Turner Phillies ile, Bogaerts Padres ile, Correa Giants ile sözleşme imzaladı ve şimdi Swanson profesyonel kariyerinin üçüncü farklı organizasyonuna katılmak için Wrigleyville’e gidecek. İlk olarak 2015’te Diamondbacks tarafından draft edilen Swanson’ın Arizona’sı, gişe rekorları kıran beş oyunculu bir takasın parçası olarak o sezon dışında Braves’e dağıtıldığı için 22 A-ball maçıyla sınırlıydı.

Takas rezil oldu Arizona hayranları için, Shelby Miller (D’Backs’e giden ana parça) yeni takımıyla hemen mücadele ederken, Georgia doğumlu Swanson memleketi Braves ile çiçek açarken. 2016-18 yılları arasında ilk 1229 Major League plak maçında sadece .243/.314/.369 olan Swanson için başarı hemen olmadı. Bununla birlikte, plakada kademeli olarak daha üretken hale geldi ve 2022 sezonunda 696 PA’nın üzerinde 25 homer ile .277/.329/.447’ye ulaştığını ve 116 wRC+’ya dönüştüğünü gördü.

Swanson ayrıca 2021’de 27 homer vurarak stoper konumundan bir miktar sağlam güç getirdi. Swanson, 29 yaş sezonuna girerken hala en iyi yıllarına bir smaçör olarak giriyor olabilir, bu da onu çok yönlü bir oyuncu olarak daha da ilgi çekici bir katkı yapıyor olabilir. Swanson ayrıca mükemmel bir baserunner ve geçen sezon bir Altın Eldiven içeren çok güçlü bir savunma özgeçmişine sahip. Ortalamanın Üstünde Çıkanlar metriği, Swanson’u son beş sezonda toplamda +38 puanla derecelendiriyor ve Kurtarılan Savunma Koşuları (+18) ve UZR/150 (+0,4) sayıları biraz daha tutarsız olsa da, Swanson kesinlikle ortalamanın üzerinde saha oyuncusu kilit bir savunma pozisyonunda.

Gelmek için daha fazla…

Haberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―