Cristiano Ronaldo, Portekiz’in şok Dünya Kupası çıkışından bu yana ilk kez konuşuyor


Cristiano Ronaldo, Katar’daki Dünya Kupası sırasındaki davranışlarıyla ilgili raporları eleştirirken ülkesine ‘ASLA’ sırtını dönmeyeceğini söyledi – ve Portekiz’den emekli olmayacağını öne sürdü.

Cristiano Ronaldo Portekiz’in Fas’ın elindeki Dünya Kupası’ndan şoke edici çıkışından bu yana ilk kez konuştu.

Fas, Portekiz’i 1-0 yenerek Dünya Kupası’nda yarı finale yükselen ilk Afrika ve Arap ülkesi oldu. Son dörtte Fransa ile oynayacaklar. Ronaldo sahneyi gözyaşları içinde terk etti.

Portekizli süper yıldız, İsviçre ile son 16 karşılaşmasında yedek kulübesine düştü ve ardından Cuma günkü çeyrek finalde Fas’a yenildi.

Cristiano Ronaldo, Portekiz’in şok Dünya Kupası elemesinden bu yana ilk kez konuştu

İki maç arasındaki spekülasyonlar, Ronaldo’nun Fernando Santos’un kararından o kadar mutsuz olduğunu ve eve bırakılması için yalvardığını ileri sürmüştü.

Ancak eski Manchester United ve Real Madrid forveti bu iddiaları yalanladı. duygusal bir ifadeyle ülkesine olan sevgisini itiraf ediyor.

“Portekiz için bir Dünya Kupası kazanmak, kariyerimin en büyük ve en iddialı hayaliydi” diye yazdı.

‘Neyse ki Portekiz dahil uluslararası boyutta birçok şampiyonluk kazandım ama ülkemizin adını Dünya’nın en yüksek ayağına taşımak en büyük hayalimdi.

Portekiz, turnuvanın son şokunda Fas tarafından Dünya Kupası'ndan elendi

Portekiz, turnuvanın son şokunda Fas tarafından Dünya Kupası’ndan elendi

Bunun için savaştım. Bu hayal için çok savaştım. 16 yıl boyunca Dünya Kupalarında attığım beş maçta, her zaman harika oyuncuların yanında ve milyonlarca Portekizlinin desteğiyle her şeyimi verdim. Her şeyi sahada bırakın. Yüzümü asla mücadeleye çevirmedim ve bu hayalimden asla vazgeçmedim.

‘Maalesef dün (Cuma) rüya sona erdi. Anın hararetinde tepki vermeye değmez. Hepinizin bilmesini istiyorum ki çok şey söylendi, çok yazıldı, çok spekülasyon yapıldı ama Portekiz’e olan bağlılığım bir an bile değişmedi. Her zaman herkesin hedefi için savaşan taraf oldum ve meslektaşlarıma ve ülkeme asla sırtımı dönmedim.

“Şimdilik söylenecek fazla bir şey yok. Teşekkürler Portekiz. Teşekkürler Katar. Rüya sürerken güzeldi… Şimdi, zamanın iyi bir danışman olmasını ve herkesin kendi sonuçlarını çıkarmasına izin vermesini umuyoruz.’

Ronaldo’nun küresel oyunun zirvesindeki geleceği artık ciddi şüpheler altında. Portekizli, Erik ten Hag’ın ilk takımından çıkarıldıktan sonra kendi Manchester United çıkışını zorlamak zorunda kaldı.

Portekiz patronu, ayrıldıktan sonra görevinden ayrılıp ayrılmayacağına dair soru sormayı reddetti.

Portekiz patronu, ayrıldıktan sonra görevinden ayrılıp ayrılmayacağına dair soru sormayı reddetti.

Bu arada Fernando Santos, devam eden Dünya Kupası’ndaki eleme turlarının hiçbirinde Ronaldo’yu seçmeyerek Portekiz milli takımının geleceğine işaret etti.

Fas ile oynadıkları son 16 karşılaşmasından önce, İsviçre fikstüründen önce Ronaldo ile konuşmaların nasıl gittiğini açıklayan Santos, en tanınmış oyuncusunun, özünde takımın iyiliği için, düşürüldüğünün söylenmesinden memnun olmadığını söyledi.

‘Yani, bu konuşmanın gerçekleşmesi gerekiyordu’ Santos, Ronaldo’ya başlamayacağını önceden bildirdiğini açıkladıktan sonra söyledi. Bunu tüm oyuncularla yapmıyorum. Ama o kaptan.

“Cristiano Ronaldo ile görüştüm. Portekiz takımı hakkında konuştuk ama yaptığım tek konuşma, ona neden yedek oyuncu olacağını söylemek için İsviçre ile oynanan maçtan önceydi.

Ronaldo, Portekiz'in Katar Dünya Kupası'ndaki iki eleme maçında yedek kulübesinde kaldı.

Ronaldo, Portekiz’in Katar Dünya Kupası’ndaki iki eleme maçında yedek kulübesinde kaldı.

“Ona Son 16 Turu’na çıkmayacağını söyledim. Normalde olduğu gibi bu konuşmadan memnun değildi.” Ama herkesin kendi bakış açısını gösterdiği normal bir sohbetti.

“Bir oyuncu Portekiz kaptanı olduğunda ve yedek kulübesinde başladığında, mutlu olmaması normaldir. Ona ilk beşte oynamayacağımı söylediğimde bunun iyi bir fikir olup olmadığını sordu.

“Elbette mutlu değildi. Ama sizi temin ederim ki o asla ayrılmak istemedi.’

Santos, akrabası Fas tarafından elenen yan arısını izledikten sonra maç sonrası röportajında, Ronaldo’ya başlamadığı için pişman olmadığını söyledi.

Teknik direktör Santos Cumartesi günü düzenlediği basın toplantısında “(Ronaldo’yu yedek kulübesinde bıraktığım için) pişman değilim” dedi.

“Takım açısından hiçbir şeyi değiştirmez, kalbimle düşünemem.”

İsviçre’ye karşı gerçekten iyi oynayan takımı kullandım ve (Fas’a karşı) değiştirmek için hiçbir sebep yoktu.

Vermek zorunda olduğum stratejik karar en zor kararlardan biriydi ama kalbimle düşünemem, kafamla düşünmek zorundayım.

“Sorun Ronaldo’nun artık harika bir oyuncu olmaması değil, bununla hiçbir ilgisi yok.”

ReklamcılıkHaberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―