Üye olun

Türkiye'den ve dünyadan çeşitli haberlere ayrıcalıklı olarak erişmek için TrHaberci'ye abone olun.

― Advertisement ―

Eskişehir’de erkek şiddeti: Bir kadın, eski sevgilisi tarafından 12 yerinden bıçaklandı!

Eskişehir’de spor eğitmeni Gamze C. (34), 3 ay önce ayrıldığı ve hakkında 6 aylık uzaklaştırma kararı aldırdığı eski sevgilisi Fatih Durmaz (42) tarafından...
Ana SayfaHaberlerDünyaCezayir'de sel nedeniyle 3 kişi hayatını kaybetti

Cezayir’de sel nedeniyle 3 kişi hayatını kaybetti


Cezayir, son iki aydır kurak iklim şartlarına maruz kalmıştı. Kurak geçen günlerin ardından, kuzey bölgelerinde sağanak yağışın yarattığı sel nedeniyle, 3 kişi hayatını kaybetti.

Cezayir’de kurak geçen günlerin ardından, sağanak yağışın yarattığı sel nedeniyle,  3 kişi hayatını kaybetti.
Ülkenin kuzeydoğusunda bulunan Kalime Vilayeti Sivil Savunma Başkanlığı, konuyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu. Başkanlık, 7 yaşındaki bir kız çocuğunun yoğun sel sularına kapılıp hayatını kaybettiğini belirtti.
Açıklamada aynı zamanda, aralarında 13 çocuk ve bir bebeğin bulunduğu 27 Afrikalı göçmenin, şiddetli sel sularından kurtarıldığı belirtildi.
Cezayir Devlet Radyosu da sel felaktine dair bir duyuruda bulundu. Başkent Cezayirin batısında yer alan Kalia beldesinde, yoğun seller nedeniyle evsiz bir kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.
Cezayir İçişleri Bakanlığının yaptığı yazılı açıklamadaysa, Tipaza’ya bağlı Hamesti beldesinde yaşanan hava değişimleri sebebiyle bir stadyum duvarının çökmesinin ardından, bir çocuğun hayatını kaybettiği duyuruldu. Tipaza’da aynı zamanda, seller sebebiyle bazı okulların kapatıldığı ve su baskını yaşanılan evlerin temizlenmesi adına elektriğin kesildiği belirtildi.
Başkent Cezayir’de de yoğun yağış nedeniyle bazı otoyollar ve mahalleler su altında kaldığından, trafikte oldukça sıkıntılar yaşandı. Yetkililer, ülkenin özellikle kuzey bölgelerinde barajları dolduracak şiddetli yağışların devam edeceğini ön görüyor.Haberin Devamını NTV’de okuyabilirsiniz