Brock Purdy ve San Francisco 49ers, Tom Brady’nin eve dönüşünü Tampa Bay Buccaneers karşısında büyük bir galibiyetle mahvetti
CNN

Bay İlgisiz’den gidiyor 2022 NFL Taslağı San Francisco 49ers’ın çaylak oyun kurucusu Brock Purdy, Tom Brady’nin eve dönüşünü mahvetmesine kadar, Pazar günkü Tampa Bay Buccaneers karşısında 35-7’lik büyük galibiyetin ardından neredeyse her şeyi gördü.

22 yaşındaki Purdy, 185 yarda ve iki gol atarak Brady’yi geride bıraktı. Purdy ayrıca hızlı bir gol ekledi. İlk başlangıcına tanık olmak için ailesinin Levi Stadyumu’nda olduğu FOX yayını, Purdy’nin babasının ilk golü attıktan sonra duygulandığını gösterdi.

Bu yılki taslağın son seçimiyle Iowa Eyaletinden seçilen Purdy, kendisine “Mr. Alakasız”, ancak oyun kurucu Jimmy Garoppolo’nun ayağını kırmasının ardından geçen hafta Miami Dolphins’e karşı mücadeleye girdi.

Maçtan sonra Purdy, Brady ile aynı sahada oynamayı “gerçeküstü” olarak nitelendirdi.

Purdy, gazetecilere yüzünde kocaman bir gülümsemeyle, “Orada durup, ‘adam bu Tom Brady’ gibi, erkeklerle konuşup erkekleri baştan çıkarıyor falan,” dedi.

“Bugün yaptığım şeye saygı duyması bile oldukça havalıydı, yalan söylemeyeceğim. Küçük bir çocuk olarak, bu adamın tüm bu yıllar boyunca onu öldürmesini, Super Bowl’ları kazanmasını ve sonunda ona beşlik çakabilmeyi ya da her neyse, bunun oldukça havalı olduğunu düşündüm.

Purdy ayrıca ailesinin orada olmasının öneminden ve onların bitmeyen desteğinden bahsetti.

“Tüm hayatım boyunca, genel olarak oyun kurucu oynamanın iniş ve çıkışları, lise ve kolej, onlar evdeki insanlar sadece sana inanıyorlar ve her zaman sende en iyisini görüyorlar. Son draft seçimi olduğumda falan bana inandılar.”

Tampa Bay Buccaneers oyun kurucusu Tom Brady, maçlarının ikinci yarısında San Francisco 49ers savunma tarafı Nick Bosa'ya karşı koşuyor.

Brady ritmini bulmakta zorlandı ve 253 yarda, bir gol ve iki müdahale ile bitirdi.

45 yaşındaki Brady, maçtan sonra Purdy’nin performansını “gerçekten iyi” oynadığını söyleyerek övdü.

Brady gazetecilere “Pek çok iyi top attı” dedi. “Yıldırımda orada asılı kaldılar ve iyi bir iş çıkardılar, gerçekten iyi bir iş çıkardılar.”

California, San Mateo’dan olan Brady de Pazar günü ailesini ziyaret etti ancak ekibin daha iyi bir iş çıkarmış olmasını dilediğini de sözlerine ekledi.

Brady, “Herkesin burada olmasına bayılıyorum,” dedi. “Ailemin yakınlaşması güzel. Sanırım mahalleden bir sürü insan geldi. Ne yazık ki maçın sonucunu değiştirmeyecek.”

FOX kenar muhabiri Erin Andrews, başlama vuruşundan önce Brady’nin Pazar günkü maç için arkadaşları ve ailesi için 100 bilet istediğini söyledi.

49ers galibiyetle 9-4’e yükselirken, Buccaneers sezonda 6-7’ye geriledi.

Perşembe gecesi Seahawks ile karşılaşmak için Seattle’a gitmeleri planlandığı için San Francisco’nun hızlı bir geri dönüşü var. Tampa önümüzdeki Pazar günü Cincinnati Bengals’ı ağırlayacak.Haberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―