Brandon Crawford, Carlos Correa imzasına tepki gösterdi, pozisyon değişikliği konusunda uzlaştı


Brandon Crawford birinci lig kariyerinde 1.525 maçta forma giydi. Sahada 12.872 vuruş için durdu. Plakaya yüzbinlerce teslimat için ayaklarının üzerinde, hamle yapmaya, dalmaya, hücum etmeye veya her türlü vuruşlu topa koşmaya hazır olarak geldi.

Bu anların her birinde, kısa stoper oldu.

Yalnızca atletizm konusunda dört kez Altın Eldiven birincisi olamazsınız. Saha öncesi konumlandırma ve sezgi de aynı derecede önemli olabilir. En iyi kısa stoperler, oyun yapmak için sanatsal bir yaratıcılık sergiler. Crawford, bu yeteneklerin birçoğunu dünyanın en büyük stoperi olmak için kullandı. devler Tarih.

Crawford’un yeteneklerinden biri diğerlerinden öne çıkıyorsa, bu onun uzamsal farkındalığıdır. Bir oyun yapmak için gerekli hareketleri görselleştirmek doğuştan gelen bir yetenektir. Bu hareketleri yürütmek koordinasyondur.

Diğer nesnelere veya insanlara göre bedeninin uzayda nerede olduğunu anlamaktır.

Ve şimdi o insanlardan biri carlos correa.

Salı gecesi Giants ve Correa’nın franchise’ı değiştiren 13 yıllık, 350 milyon dolarlık bir sözleşme üzerinde anlaştıkları haberinden 15 dakikadan kısa bir süre sonra, Crawford kulüp başkanı Farhan Zaidi ve teknik direktör Gabe Kapler’den bir telefon aldı. Crawford’a zaten anladığı şeyi bildirdiler: Correa, Giants’ın her gün stoper olacaktı. Kariyerinde ilk kez bir pozisyon değişikliğini kabul etmek Crawford’a kalmış olacak.

O telefon görüşmesine kadar, Crawford ile Giants’ın ön bürosundaki veya koçluk ekibindeki hiç kimse arasında başka bir pozisyonda oynama olasılığı hakkında herhangi bir tartışma olmamıştı.

Crawford’a ulaşmadan önce durumunu değerlendirmesi birkaç gün sürdü. Atletik yorum yapmak.

Crawford kısa mesajla, “Carlos kadar iyi bir oyuncunun imzalanmasıyla takımımız kesinlikle çok daha iyi hale geldi” dedi. “Yıllardır ligdeki en iyi oyunculardan biri ve onun çapında bir oyuncuyu San Francisco’ya götürmek kesinlikle heyecan verici. Bununla birlikte, o bir stoper ve geçen gün imza attığımdan beri, bana burada kalacağı söylendi, bu yüzden bu beni profesyonel beyzbolda şimdiye kadar karşılaştığımdan çok daha farklı bir duruma sokuyor.

“Yani, bu sezonun geri kalanında, bahar antrenmanında ve sezon boyunca, farklı bir pozisyonda olabileceğimin en iyisi olmak ve sezon sonrasına geri dönmemize yardımcı olmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım.”

Crawford’un isteksizce yaptığını kabul ettiği bir geçiş. Kısa stoperler kendilerini her zaman kısa stoper olarak görürler. Orta saha oyuncuları kendilerini her zaman orta saha oyuncusu olarak görürler. Daha az stresli bir konuma geçmek, gururlarına yapılan bir saldırıdan daha fazlası olabilir. Bu onların kimliğine bir hakaret olabilir.

2011’de çıkış yapan ve arka arkaya 11 sezonda Açılış Günü’nde stoperde başlayan Crawford için, birinci lig tarihinde sadece beş oyuncunun sadece stoper olarak daha fazla defansif maç oynaması son derece gurur verici. Adlarını duymuşsunuzdur: Derek Jeter (2.674), Luis Aparicio (2.581), Ozzie Smith (2.511), Elvis Andrus (1.906) ve JJ Hardy (1.544).

Ocak ayında 36 yaşına girecek olan Crawford, kariyerinin sonuna kadar bu listede kalmayı umuyordu, bu da önümüzdeki sezon sözleşmesinin sona ermesiyle aynı zamana denk gelebilir. Bunun yerine, hala gülünç miktarda gerçekten, gerçekten harika şeyler içeren bir kariyerde daha az iddiaya sahip olmayı kabul edecek. 41 yılda bir maçta yedi vuruş toplayan ilk büyük lig oyuncusu oldu. Franchise tek oyun RBI rekorunu (8) Willie Mays, Orlando Cepeda ve joc pederson. İlk büyük lig başarısı bir grand slam’di. Bir Ulusal Lig joker oyununu kazanmak için bir grand slam daha vurdu ve Pittsburgh’da gürültülü bir beyzbol sahasını o kadar sessiz hale getirdi ki, Allegheny’nin sularının köprü direklerine vurduğunu duyabiliyordunuz. Pleasanton’da San Francisco Giants’ın stoperi olma hayaliyle büyüdü ve bir düzine yıldır tam olarak böyleydi. Ve tabii ki, iki Dünya Serisi şampiyonluğu kazanmanın ayrılmaz bir parçasıydı.

Bu mirasın hiçbiri, yalnızca üçüncü aşamada veya ikinci aşamada veya iç sahada Correa ile ilişkili olarak nerede durabilirse orada yer almaya başlayacağı için azalmıyor. Crawford, Giants’ın kadrosuna hâlâ uyuyor. Crawford, rolünün ne olabileceğine veya hangi pozisyonun en kolay geçişi temsil edeceğine değinmeyi reddetti ve kendisine kaba bir taslak verildiğini ancak konuşmaların hala başlangıç ​​​​aşamasında olduğunu söyledi. Kapler, Correa imzası Salı günü bir basın toplantısında resmileşene kadar yorum yapmayı da reddetti.

Ancak olası uyumları görmek kolaydır. Crawford, üçüncü aşamada solak vuruş yapan bir tamamlayıcı olabilir. JD Davis, Wilmer Flores veya David Villar. Aynı şeyi ikinci aşamada da yapabilirdi. Thairo Estrada. Çok yönlü, solak bir vurucu iç saha oyuncusu için acil bir ihtiyaç haline gelen şeyi çözebilirdi, özellikle de şimdi Tommy La StellaSaha içi vardiyalardaki baskıyla, savunma sınırlamalarını gizlemek imkansız olacak.

Ve Correa’nın sadece stoperde oynaması beklenirken (bu arada, başka bir pozisyonda hiç görünmeden 881 maça ve 7.666 2/3 vuruşa kadar), ara sıra dinlenmeye ihtiyacı olacak. On yıldan fazla bir süredir Giants, Crawford’un arkasında hiçbir zaman başarılı bir yedek stoper olmadı. Şimdi büyük liglerdeki en başarılı yedek pasöre sahipler.

Ama hiçbir şey garanti değil. Crawford, 2021’de 141 OPS+ yayınladığında ve NL MVP oylamasını dördüncü bitirdiğinde yaptığına yakın bir yerde üretim yaparsa, muhtemelen her gün kadroda yer alacak – muhtemelen erkek kardeşi oyuna girdiğinde Yankee Stadyumu’ndaki açılıştan başlayarak. -yasa, Gerrit Cole, New York için tepede olması bekleniyor. Bununla birlikte, Crawford geçen sezon 85 OPS+’ya gerilediğinde ve dırdırcı bir diz sakatlığı savunma ölçütlerini tükettiğinde yaptığı gibi boğuşursa, o zaman Giants’ın ona tatmin edici bir son verme yükümlülüğü olmayacak.

Crawford’un dizi geçen sezonun ikinci yarısında sakatlar listesindeki bir kısıtlamanın ardından düzeldi ve fark sahada belirgindi. Giants’ın Arizona ve Colorado’ya yaptığı sondan ikinci yolculukta Crawford, kesintisiz vurgulama makarası dalış oyunları, dengesiz atışlar, parlak tepkiler ve sprint yakalamaları.

Crawford o sırada, “Yani, kendimi her zaman tüm kariyerim boyunca bir stoper olarak düşünürüm,” dedi. “Yani bunda biraz gurur var sanırım. Çaylak yılımda çağrılmamın nedeni, hemen gelip büyük liglerde savunma oynayabilmemdi. Her zaman böyle görülmese de bu çok değerli.”

Crawford geçen sezon gerilememiş olsa bile, kendisini aynı mevcut durumda bulmuş olabilir. Bu kış serbest oyuncu piyasasındaki diğer stoperler kısa vadede başka bir pozisyonda oynamaya daha uygun olabilirdi, ancak Correa görece gençliği, hücum özellikleri ve liderlik nitelikleri nedeniyle Giants’ın en iyi maçını temsil ediyordu. Ne zaman Aaron Yargıç Giants’ın 350 milyon dolarlık teklifini geri çevirdi. yankiler, organizasyonun nereye döneceği belliydi. Bir franchise yıldızına ihtiyaçları vardı ve kriterleri karşılayan sadece bir oyuncu kalmıştı.

Crawford, Yargıç için sahada bulunanlar arasındaydı. Yargıç ile Oracle Park’taki Gotham Club’da tanıştı ve şehri ve organizasyonu hüküm süren Amerikan Ligi MVP’sine satmak için elinden gelenin en iyisini yaptı. Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, organizasyon Correa’ya odaklandığında Crawford’a dahil edilmedi veya danışılmadı. Crawford’un devam etmesi gereken tek şey, Zeydi gazetecilere anlattı Geçen ay Las Vegas’taki GM Toplantılarında, Crawford’un Açılış Günü’nde kulübün stoperi olacağına inanıp inanmadığı sorulduğunda.

Zaidi 10 Kasım’da “Evet, kesinlikle,” dedi. “Hemen şimdi. Evet. Açıkçası Brandon Crawford, franchise tarihindeki en iyi stoper. Son birkaç yılda ve geçen yıl bizim için gerçekten iyi bir iş çıkardı, özellikle de defansif olarak gerçekten iyi oynadığı ikinci yarıda.”

Ancak Zaidi bir niteleyici ekledi: “Geleneksel olarak kısa stoper olan adamların peşinden gitmemizi hiçbir şeyin engelleyeceğini düşünmüyorum.”

Correa’nın stoper kimliği, Crawford’unki kadar sağlam. Kariyeri boyunca Kaydedilmiş 70 Defans Koşusu biriktirdi. 2021’de Amerikan Ligi’nin en iyi savunma oyuncusu olarak Platin Eldiven’i kazandı. emin oyundaki herhangi bir defans oyuncusu olarak. Metrikler, onu büyük liglerde topa daldığında bir çıkış kaydetme konusunda en verimli stoper olarak derecelendiriyor. O hem bir gerileme oyuncusu hem de yalnızca analitiği kucaklamakla kalmayıp aynı zamanda modern bir birinci lig oyuncusunun özü. ekip arkadaşlarına memnuniyetle açıklar neden onları da kucaklasınlar?

Ama onun da zamanı gelecek – tıpkı Cal Ripken ve Dave Concepcion için olduğu gibi ve şimdi Crawford için geldiği gibi. Correa sekiz yıl sonra Crawford’un yaşında olacak. O zamana kadar, Correa’yı nerede oynayacağına karar vermek 2031’de Giants’ı kim yönetiyorsa ona kalmış olacak. Sözleşmesinin bitmesine sadece beş yılı ve 135 milyon doları var.

Devler, Correa’yı bir franchise mihenk taşı ve ön uç katkıları, gerileme yıllarında kendisine ödenecek olandan çok daha ağır basacak bir etki oyuncusu olarak görüyor. Ancak Giants kariyerini franchise tarihindeki en büyük stoper olarak bitireceğini hayal etmek zor olacak. Çıta oldukça yükseğe ayarlandı.

Bu arada, gelecek sezon ilk kez sol tarafta bir yerden top olduğunda ve iki üstün savunma oyuncusu 5,5 deliğin her bir santimini küçültmek için süzülürken neler olacağını izlemek eğlenceli olacak. Büyük oyuncular, tam olarak aynı alanı paylaşamasalar bile, büyük oyuncularla yan yana oynamaktan her zaman keyif alırlar. Bu yüzden Crawford, eski bir stoper kadar sık ​​iyi tarafından bakacaktır.

“Belki,” dedi, mesajına omuz silken bir emoji ekleyerek, “sonunda tepede vuruş yapabilirim.”

(Fotoğraf: Lachlan Cunningham / Getty Images)

Haberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―