49ers karnesi: NFC Batı’yı perçinleyen galibiyette hücum ve savunma notu


SEATTLE – Brock Purdy kesinlikle tek başına yapmadı.

Ancak çaylak oyun kurucu, 49ers’ın başarılı olabilmesi için yeterince – aslında gereğinden fazla – yaptı. 21-13 galibiyetten eve dönüş Seattle Seahawks üzerinden NFC Batı şampiyonları.

Eğikliği ve kaburgalarıyla ilgili sorunlarla mücadele eden Purdy, Perşembe günü bir otel balo salonunda yürüyüş yaparken topu biraz fırlatana kadar bu hafta pas atmadı.

Purdy kesinlikle rahatsızdı, ancak o ve takım arkadaşları Seahawks’a sezon sonrası umutlarını ciddi şekilde zedeleyen acı verici bir kayıp verdi.

İşte 49ers’ın 15. Hafta maçındaki karnesine bir bakış:

acele suç

49ers, ilk yarıda 57 yarda 13 hücum denemesi ve bir gol atarken Christian McCaffrey’e bindi. Takımın ilk yarı oyunlarının üçte ikisinde topa dokundu.

Ardından, 49ers topu Seahawks’tan uzak tutmak için büyük sahalara ihtiyaç duyduğunda, birkaç çaylağa döndüler. Purdy, büyük bir üçüncü ve 1’i bir rollout ile aldı ve saha içinde kalmak için kayarken topa öne doğru uzandı.

Ardından, Jordan Mason bitirmek için 6, 2 ve 55 yarda koşularla geldi.

49ers, ortalama 5,0 yarda için 34 atışta 170 yarda koşarak bitirdi. McCaffrey, 26 denemede 108 yarda bitirdi.

Sınıf: B-artı

pas suçu

Oyun kurucu Brock Purdy, 49ers’ın hücumunun ilerlemesini sağlarken, kendisinden isteneni yapmaya devam etti. Purdy, George Kittle’ı sıkı bir şekilde bitirmek için 28 ve 54 yarda gol attı. İkinci gol, Kittle’ın Purdy’nin dördüncü okuması olduğu bir oyunda geldi.

Seattle serbest güvenliği Quandre Diggs ikinci çeyrekte olası bir müdahaleyi düşürdüğü için Purdy’nin en kötü atışı zarar vermedi.

Purdy, 217 yarda için 26 denemede 17 tamamlama ile iki gol geçişi, müdahale yok ve pasör puanı 117.0 ile bitirdi.

Kittle, 93 yarda dört resepsiyonla bitirdi.

A notu

acele savunma

49ers, sağlam koşu savunmasıyla Seahawks’ı oyunun başlarında tek boyutlu hale getirmeye hazır görünüyordu. Ancak Seattle, 49ers karşısında biraz yarda bulmaya başladı, ancak herhangi bir fark yaratmaya yetmedi.

Seahawks, taşıma başına ortalama 5,0 yardaydı, ancak 14 hücum denemesinde sadece 70 yarda vardı.

Defans oyuncuları Fred Warner ve Dre Greenlaw, 49ers’ın koşu savunması için her biri sekiz top çaldı.

Sınıf: B-artı

Savunmayı geçmek

Seattle oyun kurucusu Geno Smith sürekli baskı altındaydı ve bu da sahadaki herhangi bir oyunda bağlantı kurmasını zorlaştırıyordu. Greenlaw, kısa pasın ardından Travis Homer’ı zorlayarak büyük bir oyun ortaya koydu. Charvarius Ward, kısa bir 49ers touchdown sürüşü ayarlamak için 40 yarda fumble döndü.

Smith, 238 yarda ve bir touchdown için 44 denemenin 31’ini tamamlayarak sağlam bir oyun sergiledi. 49ers birkaç kez topa el attı, ancak Greenlaw ve Hufanga’nın olası müdahaleleri kaçtı.

Hakem Alex Kemp, Deommodore Lenoir’ın üçüncü çeyrekte, Nick Bosa’nın tüm vücut ağırlığıyla Smith’in üzerine indiğinde pas vereni sertçe hareket ettirdiği için aldığı penaltı ile iptal edilen bir altılı seçimi yaptı.

Bosa bir çuval kaydettikariyerinin rekorunu 15,5 ile eşitledi.

Not: A-eksi

Özel ekipler

Geri dönen adam Ray-Ray McCloud, 39 yarda başlama dönüşü de dahil olmak üzere saha pozisyonu oyununa katkıda bulundu.

Bahisçi Mitch Wishnowsky, altı degajda net ortalama 38,8’e sahipken, şutör Robbie Gould, dördüncü çeyrekte sağdan 43 yarda şut girişimini kaçırdı.

Not: B-eksi

Antrenörlük

Antrenör Kyle Shanahan, Seahawks’ın geçiş kapsamındaki bazı eksikliklerinden yararlanmak için sahanın ortasında açık olan şeyleri planladı. Savunma koordinatörü DeMeco Ryans, Hufanga’nın Seattle’ın üçüncü pozisyonunda üç ve-out yaptığı için kovulması da dahil olmak üzere baskılarla karıştırdı.

49ers, Jimmy Garoppolo’nun sakatlığının Purdy’yi aksiyona adım atmaya zorlamasının ardından bir an bile kaçırmadı. Purdy en çok övgüyü hak ediyor ama aynı zamanda koçluk ekibinin onu ne kadar iyi hazırladığını da gösteriyor.

A notu

Etraflı

49ers en başından beri kontrolü elinde tutuyor gibiydi. Muhtemelen olması gerekenden biraz daha yakındı, ancak Seattle’da bir zafer bu organizasyon için kolay gelmiyor.

İLİŞKİLİ: Deebo, Kittle’ın TD’ye karşı Seahawks’taki hareketlerini kesinlikle sevdi

Seahawks ortalıkta dolandı ve 49ers maçın sonunda kapıyı kapatmak için oyun oynaması gerektiğinde, yaptıkları tam olarak buydu.

A notu-

49ers Talk Podcast’i indirin ve takip edin

Haberin orijinal burada okuyabilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

More articles ―